Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowska Izba Historyczna zaprasza na wystawy

Piątek, 17 maja 2019, 15:48
Autor: red
Żarów: Żarowska Izba Historyczna zaprasza na wystawy
Fot. organizatorzy
Trzy wystawy w najbliższym czasie będzie można zobaczyć w Żarowskiej Izbie Historycznej.

Pierwsza to wystawa „Hubalczycy w KL Gross-Rosen”, jest opowieścią o niepokornych żołnierzach Oddziału Wydzielonego WP mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, którzy mimo kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 r. „w mundurach i z bronią w ręku” nadal niestrudzenie walczyli z niemieckim najeźdźcą. Na wystawę pt. „Hubalczycy w KL Gross-Rosen” według scenariusza Renaty Paluch zaprasza Żarowska Izba Historyczna oraz Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy.

Na drugiej wystawie „Kufle na Piwo z XX wieku” będzie można oglądać egzemplarze pochodzące ze zbiorów Żarowskiej Izby Historycznej. Tematyka wystawy to zagadnienia związane z wielowiekową historią warzenia piwa.

Trzecia wystawa „Zabytki architektury na rysunkach Jacka Szumańskiego" to podsumowanie dorobku artystycznego Żarowianina i lokalnego artysty plastyka, autora projektu Herbu Miasta i Gminy Żarów Jacka Szumańskiego.

– Lekcje rysunku pobierałem u profesorów, którzy uczyli jeszcze przed wojną. Przez te 40 lat uzbierało się trochę prac. Gdy pracowałem jeszcze w dawnym Żarowskim Ośrodku Kultury, to organizowaliśmy wiele wystaw malarskich, w sumie to chyba 50, jak nie więcej. Moje rysunki i obrazy prezentowane były we Wrocławiu, w Legnicy, kilka razy w sali Maksymiliana na zamku Książ – mówi Jacek Szumański.

Wystawy dostępne będą w Żarowskiej Izby Historycznej, w dniach 16.05-14.06, ul. Dworcowa 3, wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group