Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowska kranówka

Niedziela, 16 stycznia 2022, 11:35
Autor: red
Żarów: Żarowska kranówka
Fot. UM Żarów
Picie wody jest konieczne dla naszego organizmu. Bardzo się staramy, aby wybierać jak najzdrowsze płyny. Dlatego większość z nas wodę po prostu kupuje w sklepie. Czy aby na pewno musimy to robić? Czy musimy wydawać więcej, produkując jednocześnie kolejne plastikowe odpady? Może wystarczy po prostu odkręcić kurek i… pić wodę z kranu?

Żarowska Kranówka to woda pitna naprawdę dobrej jakości. Do picia Żarowskiej Kranówki zachęcają pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz żarowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Wspólnie realizujemy społeczną kampanię, zachęcającą naszych mieszkańców do picia wody kranowej. Sami również staramy się dawać dobry przykład, dlatego w żarowskim Urzędzie już jakiś czas temu, zrezygnowaliśmy z plastikowych kubków, na rzecz bio kubków, opakowań i pojemników szklanych. Wyposażyliśmy wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy Żarów w dystrybutory wody do napełniania butelek, które zapewniają zawsze czystą i świeżą wodę.

- Segregujemy śmieci, coraz częściej wybieramy rower zamiast samochodu, coraz rzadziej pakujemy zakupy w jednorazowe torby. Do tych mądrych, ekologicznych zachowań dołączmy jeszcze picie żarowskiej kranówki. Wybór wody to same korzyści – dla naszego zdrowia, dla domowego budżetu i dla planety – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Żarowska kranówka jest poddawana systematycznym kontrolom na wszystkich etapach produkcji.

- Żarowska Kranówka jest bezpieczna i zdrowa dla naszych mieszkańców. Woda poddawana jest ciągłym kontrolom i spełnia wszystkie parametry dotyczące wody pitnej, jakie są zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Przechodzi także liczne analizy, a jej jakość badana jest przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy oraz Laboratorium JARS sp. z o.o. w Legionowie – informuje prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie Grzegorz Osiecki.

Pamiętajmy! Woda jest najzdrowszym i niedostarczającym kalorii napojem – nie tylko dla dzieci. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia każdy człowiek powinien wypijać dziennie około 2 litrów wody, która dodatkowo dostarcza naszemu organizmowi cenne składniki mineralne. Warto zatem pić kranówkę, jest zdrowa i tańsza od butelkowej, kupowanej w sklepie, ale też dlatego, że czujemy się odpowiedzialni za przyrodę wokół nas. Wybierając kranówkę, ograniczamy zużycie plastiku. To same korzyści, przede wszystkim dla naszego zdrowia i dla naszej planety.

- Zakup dystrybutorów wody do szkół to ważna i oczekiwana inwestycja, o którą zabiegaliśmy już od dawna. Dzięki niej dzieci, młodzież, ale również pracownicy szkoły nie będą musieli kupować wody w butelkach plastikowych. Zyska na tym na pewno nasze środowisko. Dodatkowo postanowiliśmy zacząć zmianę od siebie, sami dając przykład. Dlatego już jakiś czas temu wyeliminowaliśmy wodę butelkową, zarówno szklaną, jak i plastikową z posiedzeń Komisji oraz sesji na rzecz naszej lokalnej Żarowianki prostu z kranu – mówi przewodniczący Komisji ds. Ochrony Środowiska Bartosz Żurek.

Bądź eko! Pij kranówkę!

→ Spróbuj kranówki. Może okaże się, że to jest to!

→ Nie kupuj wody w butelkach PET – czy wiesz, że do wyprodukowania jednej butelki zużywa się 3 razy więcej wody niż potem się w niej mieści?

→ Nie używaj butelki jednorazowej ponownie – to niezdrowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group