Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowski bulodrom otwarty

Poniedziałek, 8 września 2014, 11:14
Aktualizacja: 11:17
Autor: red.
Żarów: Żarowski bulodrom otwarty
Fot. użyczone
Kolejne sportowe boisko powstało w Żarowie. Obok lekkoatletycznego i Orlika żarowscy sportowcy mogą również korzystać z nowego bulodromu, który powstał tuż obok ścieżki zdrowia. To pomysł seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wśród których nie brakuje miłośników tej gry.

Pierwszy pokazowy mecz, który rozegrany został w sobotę, 6 września na nowym bulodromie wygrali właśnie słuchacze żarowskiej uczelni. - Długo nie wiedzieliśmy, jakie są zasady tej gry. Podczas sportowego turnieju, który rozegrany został we Wrocławiu szczęśliwie pokonaliśmy drużyny z innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Dziś cieszymy się, że Żarowianie podzielają naszą pasję. Tym bardziej, że nie jest to trudna gra, a przynosi wiele radości i pozytywnych emocji – mówiła Krystyna Markiewicz, prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podczas uroczystego otwarcia bulodromu, na nowym boisku spotkali się reprezentanci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Urzędu Miejskiego i żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej, by po mistrzowsku pokazać, jak się „leci” w kule. Pokazową grą w bule zafascynowani byli również pozostali mieszkańcy, którzy głośno kibicowali swoim faworytom. - W tą coraz bardziej popularniejszą grę może zagrać każdy. Śmieję się, że przedział wiekowy waha się tutaj od kilku do 104 lat. Dziękuję serdecznie naszym seniorom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w jego powstanie. To Wasz pomysł drodzy mieszkańcy! Zapraszam wszystkich miłośników tej gry do korzystania z nowego rekreacyjnego boiska – cieszył się burmistrz Leszek Michalak.

Nowe boisko wspólnie otworzyli burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pudlik, Krystyna Markiewicz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Karolina Karpińska z Młodzieżowej Rady Miejskiej.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group