Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1331
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowski Dzień Godności

Czwartek, 8 czerwca 2023, 9:32
Autor: red
Żarów: Żarowski Dzień Godności
Fot. UM Żarów
Ten dzień miał uświadomić Nam, że osoby niepełnosprawne są wśród nas i mają swoją godność. Mają swoje marzenia, potrzeby, plany, a my powinniśmy im stworzyć takie warunki, aby mogli je zrealizować.

Bo osoby niepełnosprawne są częścią naszej społeczności, tak jak każdy z nas potrzebują tylko określonych ułatwień, pomocy i wsparcia. W poniedziałek, 5 czerwca odbyły się obchody Żarowskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które zorganizowane zostały pod hasłem „Spotkanie z aniołami”. Świętowanie rozpoczęło się od przemarszu ulicami miasta, w którym wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami wraz z przyjaciółmi i rodzinami, a także przedstawiciele instytucji zajmujących się ich wsparciem i samorządowcy. Organizatorami happeningu była Gmina Żarów, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Życzenia uczestnikom spotkania złożył zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Cieszę się, że w tym roku spotykamy się na obchodach Żarowskiego Dnia Godności z Niepełnosprawnością Intelektualną. To bardzo ważne święto, które uczy nas otwartości do drugiego człowieka, tolerancji i szacunku. Osoby niepełnosprawne są częścią naszej żarowskiej społeczności i bardzo mnie cieszy, że w tak pogodny i radosny sposób możemy świętować dziś ten dzień – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Obchodom Święta Godności towarzyszyły występy artystyczne przedszkolaków, dzieci i młodzieży ze szkolnych placówek oraz seniorów. Swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz aktorskie zaprezentowali również niepełnosprawni. Nie brakowało również poczęstunku, który przygotowali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. Do dyspozycji dzieci były także atrakcje, które zapewniło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group