Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już rok

Wiadomości: Region - Żarów
Piątek, 12 marca 2010, 11:01
Aktualizacja: 11:03
Autor: UM Żarów, opr. MaS
Fot. UM Żarów
Rok temu miała miejsce uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu. We wtorek 9 marca w Auli Gimnazjum im. Jana Pawła II studenci spotkali się na rocznicowej uroczystości połączonej z obchodami Dnia Kobiet. Ponad 90% słuchaczek to kobiety.

Studentów, Radę Programową UTW oraz wykładowców powitał Zbigniew Owczarski, przewodniczący zarządu, składając równocześnie najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet wszystkim obecnym paniom. Panowie – studenci wręczyli kobietom tulipany.

Burmistrz Lilla Gruntkowska przypomniała pokrótce historię powstania uniwersytetu: spotkania za sprawą których wszystko się zaczęło. Mówiła o tym, jak kolejne spotkania, już w większym gronie, przybliżały do utworzenia uniwersytetu. Kończąc swoje przemówienie, złożyła wszystkim Paniom życzenia z okazji wspólnego święta i wręczyła bukiet kwiatów najstarszej studentce i sybiraczce Danucie Jarosz.

Po części oficjalnej Elżbieta Kulas (pracownik GCKiS oraz wykładowca uniwersytetu) w telegraficznym skrócie opowiedziała o zajęciach, które odbywają się w ramach UTW. Mówiła również o samych studentach, którzy z radością przeżywają większość zajęć. Wspomniała również o tym, że prowadzenie zajęć dla naszych żarowskich studentów jest dla niej (i zapewne dla innych prowadzących) zaszczytem.

Dla zobrazowania niektórych umiejętności studentów zorganizowano wystawę malarstwa pod znamiennym tytułem: „Nie tylko święci garnki lepią” oraz wystawę „Origami 3D”.

Była też część artystyczna. Na rozpoczęcie hymn uniwersytetu zaśpiewali wszyscy studenci wsparci przez Zespół Śpiewaczy UTW, a na zakończenie wystąpił również Chór Dominanta ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Janina Murawska przeczytała zabawny wiersz „Jak się czuję”, przypisywany Wisławie Szymborskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group