Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowskie spotkania z historią

Środa, 30 marca 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Żarowskie spotkania z historią
Fot. www.um.zarow.pl
Mieszkańcy Bogatyni mają różne opinie na ich temat. Jedni uważają, że to ludzie z wizją, którzy są na tropie wielkiego odkrycia. Drudzy traktują ich jak zapaleńców, poszukujących czegoś, co istnieje tylko w miejscowych legendach. Jaka jest naprawdę Łużycka Grupa Poszukiwawcza i co jest jej celem? Na te i inne pytania odpowiedzą oni sami.

Już 15 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie kolejna odsłona spotkań z historią. Zainspirowani opowieściami dziadków i rodziców odkrywają tajemnice obozu pracy i fabryki "Zittwerke", w której podczas II wojny światowej produkowano silniki turboodrzutowe do samolotów Messerschmitt Me 262 "Schwalbe".

Podczas II Żarowskiej Prelekcji Historycznej zaprezentowany zostanie film Szymona Wasylów pt. "Mury mówią", który przybliża historię wzgórza w Sieniawce - miejsca pamiętającego zarówno przedwojenne koszary wojskowe, fabrykę silników odrzutowych, obóz pracy jak i domniemane tajemnicze podziemia.

Zobacz zwiastun filmu "Mury mówią"

Drugim tematem spotkania będą "Lotnicze aspekty II wojny światowej w rejonie Żarowa". Mowa będzie zarówno o poszukiwaniach i odkryciach elementów lotniczych w okolicy Żarowa, działaniach lotnictwa niemieckiego i radzieckiego oraz o tajemniczej produkcji lotniczej w cegielni "Tonwerke" w Imbramowicach.

Na dużą dawkę nieznanej i ciągle odkrywanej historii II wojny światowej zapraszamy już 15 kwietnia o godz. 18:00 do kawiarni Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Na zdjęciu wrak bombowca B-17, który rozbił się 22 marca 1945 roku nieopodal wsi Wierzbna

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group