Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zarząd MZEC z absolutorium

Niedziela, 15 maja 2016, 8:59
Aktualizacja: 18:04
Autor: opr. red.
Świdnica: Zarząd MZEC z absolutorium
Fot. red.
W poniedziałek, 9 maja odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Świdnicy. Prezes Jacek Piotrowski i wiceprezes Bogdan Ryndziewicz otrzymali absolutorium, co jest efektem dobrego wykonywania obowiązków przez Zarząd spółki.

Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników poświęcone było podsumowaniu roku obrachunkowego 2015. Przyjęto sprawozdanie Rady Nadzorczej i udzielono jej absolutorium. Wypracowany przez spółkę zysk netto w wysokości 1 294 067, 40 zł został przeznaczony na kapitał zapasowy spółki z założeniem sfinansowania tymi środkami części inwestycji sieciowych MZEC.

Spółkę czeka teraz jedno z ważniejszych zadań, dotyczące realizacji programu „Kawka”. Przypomnijmy, iż celem programu na terenie Świdnicy jest likwidacja niskiej emisji poprzez wymianę źródeł ciepła opalanych paliwem stałym (tj. węglem, koksem lub drewnem) na bardziej ekologiczne ogrzewanie z sieci ciepłowniczej. Ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 na terenie miasta, konieczne jest podjęcie działań w celu ograniczenia tych szkodliwych substancji pochodzących z indywidualnych palenisk i lokalnych kotłowni węglowych.

Zgromadzenie było też okazją do zwizytowania zakładu i przyjrzeniu się modernizacjom urządzeń, jakie zostały dokonane w ostatnim roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group