Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zasady doręczeń decyzji podatkowych

Poniedziałek, 10 marca 2014, 7:39
Autor: red.
Region: Zasady doręczeń decyzji podatkowych
Fot. UG Świdnica
W związku z licznymi zapytaniami ze strony podatników, informujemy, że zasady doręczania decyzji w sprawie wymiaru podatków lokalnych współwłaścicielom i współmałżonkom określa art. 3 ust 4 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jedn. Dziennik Ustaw z 2010 r. nr 95 poz. 613 ze zm.).

Stąd też zgodnie obowiązującymi przepisami w sprawie doręczania decyzji współwłaścicielom (małżonkom) decyzje podatkowe doręcza się osobno każdemu ze współwłaścicieli i osobno każdemu z małżonków. Natomiast zapłata podatku w całości przez jednego ze współwłaścicieli (jednego z małżonków) powoduje, że drugi współwłaściciel (drugi małżonek) nie jest zobowiązany do uiszczenia podatku.

Wymierzanie podatku w jednej decyzji doręczonej „dowolnemu” współwłaścicielowi (małżonkowi) jest niezgodne z wymogami Ordynacji podatkowej nie tylko w zakresie doręczeń, ale również w zakresie oznaczania stron postępowania podatkowego i określania odpowiedzialności za zobowiązania podatników będących współwłaścicielami (małżonkami).

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group