Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zasłużeni dla krwiodawstwa

Środa, 25 lutego 2015, 11:01
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Żarów: Zasłużeni dla krwiodawstwa
Fot. UM Żarów
Największa satysfakcja jest wtedy, gdy dowiadujesz się, że twoja krew komuś pomogła – twierdzi Czesław Giemza, honorowy krwiodawca i prezes żarowskiego klubu Honorowych Dawców Krwi. Jest również jedną z 23 osób, które w piątek, 20 lutego zostały nagrodzone za bezinteresowne oddawanie krwi. – W ten sposób pomagać może każdy z nas.

To nie jest trudne. Trudno jednak przecenić ten bezinteresowny dar, którym jest krew. Dar bezcenny, którego nie da się zastąpić w żaden inny sposób. I cieszę się, że również młodzież z terenu naszej gminy "zaraziła" się ideą oddawania krwi. W minionym roku mieszkańcy Żarowa oddali prawie 160 litrów tego życiodajnego płynu. Potwierdza to tylko fakt, że samo oddawanie krwi jest ideą, która się nie starzeje. Jednak działalność klubu oraz jego sukcesy byłyby niemożliwe, gdyby również nie zaangażowanie i wsparcie władz miasta. Ma to dla nas ogromne znaczenie - mówił prezes klubu krwiodawców Czesław Giemza.

Nagrody, które ufundowane zostały przez gminę Żarów i innych sponsorów, a wśród nich miksery, tostery, głośniki, golarki, czajniki suszarki, radiobudziki trafiły do 23 zasłużonych krwiodawców: Roberta Bąkowskiego, Arkadiusza Bakowskiego, Zbigniewa Biłasa, Patryka Czermańskiego, Jacka Czermańskiego, Adriana Drożdż, Szymona Gwóźdź, Czesława Giemzy, Jacka Giemzy, Stanisława Federowicza, Zofii Kujawa, Roberta Kujawa, Zbigniewa Karasińskiego, Arnolda Kuszczaka, Małgorzaty Anioł, Mariusza Misiona, Andrzeja Pieczonka, Leonarda Rychela, Izabeli Zych, Mariusza Rój, Marka Zawiszy, Pawła Wandzio i Janusza Wudela.

To nie były jedyne wyróżnienie, które otrzymali żarowscy krwiodawcy. Dziesięciu z nich Henryk Rataj prezes zarządu Rejonowego PCK w Świdnicy przyznał odznaki "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi". Otrzymali je: Joanna Bogusławska, Bogusław Błaszczak, Marta Majcher, Mariusz Rój, Agnieszka Płaczaszek, Aneta Śliwa, Magdalena Dunicz, Grzegorz Zabrzewski, Zofia Kujawa i Anna Kądziołka.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group