Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1308
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zasłużona dla Świdnicy

Niedziela, 2 października 2022, 11:05
Aktualizacja: 11:07
Autor: red
Świdnica: Zasłużona dla Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Osoby, które szczególnie angażują się w życie Świdnicy są honorowane tytułem Zasłużonych dla Miasta. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wyróżnienie odebrała Violetta Sobczak.

Jest rodowitą świdniczanką. To tu spędziła lata dziecięce i młodzieńcze aktywnie działając w szkole, a potem w swojej ulubionej pracy na rzecz organizacji Związku Harcerstwa Polskiego. Pracuje tam nieprzerwanie od 41 lat. Zawsze powtarza, że jej praca to pasja i z przyjemnością do niej idzie. Jej mottem stało się powiedzenie: ,,Znajdź pracę, która będzie twoją pasją, a nie będziesz już nigdy musiał pracować”. Harcerstwo stało się jej szkołą życia. To między innymi od pani Violetty uczymy się odpowiedzialności za drugiego człowieka, świadomego stosunku do obowiązków, zasad i wartości, a także uważności na innych oraz otaczający nas świat.

Druhna Violetta jest energiczną i skromną osobą. Zaangażowaną w działalność charytatywną, zawsze gotową do działania. Była nagradzana przez wiele instytucji. Otrzymała z tego tytułu między innymi:

Złoty Krzyż za Zasługi dla ZHP,
odznakę Długoletni Instruktor Hufca Świdnica,
Srebrny Krzyż Zasługi,
Honorową Odznakę Chorągwi Dolnośląskiej,
medal pamiątkowy AK,
Złotą Odznakę Chorągwi Dolnośląskiej ZHP,
odznakę okolicznościową „COVID-19”.
Violetta Sobczak jest zaangażowana we wszelką pomoc. Wspiera wiele miejskich inicjatyw. Współpracowała i pomagała między innymi przy:

finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
wsparciu dla narodu ukraińskiego,
corocznej akcji przekazania Światła Betlejemskiego,
wydarzeniach związanych ze Świętem Niepodległości,
wolontariacie w punkcie szczepień w Świdnicy,
wigilii dla seniorów,
akcji „Pola Nadziei”,
rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”,
organizacji biegów: Żołnierzy Wyklętych, Biegu Niepodległości, RST Półmaratonie, biegu na orientację dla dzieci i młodzieży „Orientu się w Świdnicy”.

Osobiście pomagała oraz koordynowała pomoc w codziennej egzystencji dla osób przebywających na izolacji, czy kwarantannie w związku z COVID-19. Angażuje się także w przygotowywanie paczek świątecznych dla zasłużonych seniorów Świdnicy we współpracy z ZHP. Corocznie, aktywnie uczestniczy w sprzątaniu terenów Fleszy Nowomłyńskiej i strzelnicy w Świdnicy. Współpracuje ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury jako juror konkursów recytatorskich. Niezawodna w pomocy mieszkańcom naszego miasta w ich różnych sytuacjach życiowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group