Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zasłużona dla Świdnicy

Środa, 3 maja 2023, 7:41
Autor: red
Świdnica: Zasłużona dla Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Osoby, które szczególnie angażują się w życie Świdnicy są honorowane tytułem Zasłużonych dla Miasta. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wyróżnienie odebrała Elżbieta Dudziak, która od ponad 25 lat pełni funkcję przewodniczącej koła Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy.

Przez wszystkie lata dała się poznać jako osoba skuteczna w działaniu, ciesząca się ogromnym autorytetem w środowisku lokalnym. Przez cały okres swojej działalności potrafiła skutecznie zaktywizować członkinie koła do wielu działań, w większości były to jej własne pomysły. To między innymi przedsięwzięcia takie jak:

„Bezpieczna taksówka” - akcja mająca na celu pomoc starszym kobietom w dowozie do domu i we wniesieniu zakupów.
„Bezpieczna kobieta” – sto edycji wydarzenia, podczas których panie, pod okiem policji, poznawały techniki samoobrony. Ze szkoleń tych skorzystało ponad 1000 kobiet.
Świdnicki Dzień Dziecka
Świdnicki Dzień Kobiet - piętnaście edycji imprezy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród pań. Mogły one skorzystać z bezpłatnych badań, posłuchać ciekawych wykładów z zakresu medycyny i obejrzeć występy polskich artystów.
Świdnickie Dyktando - piętnaście edycji wydarzenia, podczas których świdniczanie mogli wykazać się znajomością ortografii. Zwycięzcy konkursu otrzymywali atrakcyjne nagrody.
Organizacja konkursów wiedzy o Unii Europejskiej dla młodzieży szkół średnich, gdzie nagrodą był wyjazd do Parlamentu Europejskiego.
Organizacja pikniku dla uchodźców z Ukrainy oraz wsparcie rodzin ukraińskich.
Wolontariat w szpitalu „Latawiec” polegający na pomocy pacjentom.
Pomoc Nadleśnictwu Świdnica w obsłudze Święta Dzika, a także przy sadzeniu drzew w okolicznych lasach.

Elżbieta Dudziak przez wiele lat była wiceprzewodniczącą zarządu głównego Ligi Kobiet Polskich w Warszawie oraz członkiem zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group