Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zasłużony dla Miasta Świdnicy

Niedziela, 29 października 2023, 17:11
Aktualizacja: 17:12
Autor: red
Świdnica: Zasłużony dla Miasta Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Osoby, które szczególnie angażują się w życie Świdnicy są honorowane tytułem Zasłużonych dla Miasta. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wyróżnienie odebrał Zbigniew Kowalski.

Zbigniew Kowalski urodził się w 1944 roku we Lwowie. Jest mieszkańcem Świdnicy od 1949 roku. Od 1951 roku działa w Świdnicy przy ulicy Bohaterów Getta zakład rzemieślniczy branży piekarskiej, później także cukierniczej, założony przez ojca pana Zbigniewa, Władysława Kowalskiego. Pan Zbigniew prowadził ten zakład od roku 1982, następnie wraz z synem Sebastianem aż do roku 2009.

Przez wszystkie lata swojej aktywności zawodowej czynnie działał na rzecz środowiska rzemieślniczego, piastując przez cztery kadencje funkcję członka Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy, a także Podstarszego Cechu. Pełnił także funkcję członka, a następnie w latach 1994 – 2008 Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej Czeladniczo-Mistrzowskiej w zawodzie piekarstwo, przy Izbie Rzemieślniczej w Świdnicy.

Po zakończeniu działalności gospodarczej w roku 2008 Zbigniew Kowalski otrzymał godność Honorowego Członka Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy. Wcześniej, bo w roku 2000 został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi, który otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego. Otrzymał także odznakę za zasługi dla województwa wałbrzyskiego w roku 1986 oraz najwyższe odznaczenie rzemieślnicze – Złoty Medal im. Jana Kilińskiego, przyznany przez Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie. Kilkakrotnie był także wyróżniany odznaką za szkolenie uczniów rzemiosła w branży piekarskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group