Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1167
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zasnął w toalecie

Poniedziałek, 8 lutego 2021, 9:31
Autor: red
Świdnica: Zasnął w toalecie
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 29 stycznia–4 lutego 2021 roku.

30.01.2021r. godz.14.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego w jednej z toalet na dworcu PKP Świdnica Miasto. Podróżni nie mogli korzystać z tej toalety. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Nietrzeźwy mężczyzna został dobudzony i przewieziony do miejsca zamieszkania, gdzie przekazano go córce. Przypominamy! Osoba która utrudnia lub uniemożliwia korzystanie z urządzeń przeznaczonych do użytku publicznego może zostać ukarana karą grzywny do 5000 zł (mandat karny do 500zł). W tym przypadku sprawca otrzymał mandat w kwocie 100zł.

30.01.2021r. godz.18.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwie kobiety bezpośrednio przed Dworcem Świdnica Miasto (gdzie mieści się Komenda Straży Miejskiej w Świdnicy). Strażnicy szybko przerwali degustację trunków. Obie panie zostały ukarane mandatami.

01.02.2021r. godz.10.31 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika obsługi dworca, iż mężczyzna przebywający na dworcu dostał ataku padaczki. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe oraz skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli mężczyznę. Po chwili pojawił się też zespół pogotowia ratunkowego. Udzielono mężczyźnie pierwszej pomocy i podjęto decyzję o przewiezieniu go do szpitala. Mężczyzna jednak nie wyraził na to zgody, gdyż atak już ustał. Jak ustalono, osobą tą był Artur J., bezdomny, który jak sam przyznał cierpi na padaczkę alkoholową i nie jest zainteresowany żadną pomocą, czy leczeniem.

01.02.2021r. godz.11.32 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące sopli zwisających z nieruchomości przy ulicy Środkowej. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie i poinformowali zarządcę o zagrożeniu. Tego samego dnia ponownie skontrolowano nieruchomość. Sople zostały usunięte. W okresie kiedy temperatury spadają poniżej 0, dyżurny straży miejskiej otrzymuje bardzo wiele podobnych zgłoszeń. W niektórych sytuacjach wystarczy powiadomienie administratora, w niektórych konieczne jest zabezpieczenie miejsca, gdzie mogą spaść nawisy lodowe.

01.02.2021r. godz.15.50– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dzieci biegających po zamarzniętym zalewie Witoszówka. Nieletni na widok radiowozu zbiegli. Niestety liczne apele o niewchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne nie przynoszą rezultatów.

02.02.2021r. godz.5.24– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Bystrzyckiej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili znaczne zadymienie w tym rejonie i zlokalizowali obiekt, który powodował ten stan rzeczy. O godzinie 6.50 dokonano kontroli paleniska i ustalono, że w piecu spalane jest wyłącznie drewno i węgiel.

04.02.2021r. godz.2.05– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej na poczekalni autobusowej Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Interwencja zakończyła się wystawieniem trzech mandatów karnych.

04.02.2021r. godz.21.06– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od obsługi marketu przy ulicy Kliczkowskiej. Nietrzeźwy mężczyzna położył się przy kasie i nie chciał opuścić sklepu. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. W związku z faktem, że osoba ta w tym dniu stwarzała podobne problemy, strażnicy podjęli decyzję o zatrzymaniu go do wytrzeźwienia. W dniu następnym został ukarany mandatem karnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group