Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zasnął za kierownicą

Sobota, 30 stycznia 2021, 7:46
Aktualizacja: 10:47
Autor: red
Świdnica: Zasnął za kierownicą
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22–28 stycznia 2021 roku.

24.01.2021r. godz.6.44 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał dość niepokojące zgłoszenie. Mieszkaniec ulicy Waryńskiego zauważył zaparkowanego busa, który od dłuższego czasu stał z załączonym silnikiem. W kabinie siedział nieruchomo kierowca. Niestety zgłaszający nie sprawdził co się z nim dzieje lecz zadzwonił do dyżurnego naszej jednostki. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Na szczęście okazało się, że mężczyzna oczekując na inną osobę, po prostu zasnął. Silnik został wyłączony, a interwencję zakończono pouczeniem.

24.01.2021r. godz.19.59 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że w rejonie ulicy Pułaskiego uciekł jego pies rasy owczarek niemiecki. Zgłaszający prosił o pomoc w odnalezieniu czworonoga. Już po kilku minutach do dyżurnego straży zadzwoniła kobieta i zgłosiła, że przy jednym ze sklepów na ulicy Pułaskiego znalazła psa rasy owczarek niemiecki. Informację przekazano właścicielowi zwierzęcia, który potwierdził, że zguba została odnaleziona.

26.01.2021r. godz.12.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące wjazdu do Rynku pojazdu firmy kurierskiej od strony ulicy Grodzkiej. Kierowca nie dostosował się do znaków „nakaz jazdy w prawo” oraz „zakaz wjazdu”. Pomimo, iż nie podjęto interwencji w czasie zdarzenia kierowca nie uniknie odpowiedzialności. Na podstawie zabezpieczonego materiału z nagrań monitoringu, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Przypominamy, że wjazd do Rynku odbywa się od strony ulicy Kotlarskiej natomiast wyjazd wyłącznie w ulicę Grodzką.

26.01.2021r. godz.18.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny w podeszłym wieku, który z zakrwawioną ręką siedział przy ulicy Zachodniej. Mężczyzna nie wiedział jak się nazywa, gdzie mieszka i skąd się tu wziął. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że osoby takiej poszukuje Policja. Okazało się, że był on pacjentem szpitala, z którego oddalił się samowolnie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło chorego do szpitala w którym się leczył.

27.01.2021r. godz.13.09– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia błotem ulicy Słowackiego przez pojazdy wyjeżdżające z placu budowy. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierownik budowy wyjaśnił, że droga zostanie uprzątnięta niezwłocznie po zakończeniu prac. W dniu następnym strażnicy stwierdzili, iż fatycznie jezdnia jest posprzątana. Interwencję zakończono pouczeniem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group