Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zastąpią szutrowe

Sobota, 22 kwietnia 2023, 15:21
Autor: red
Żarów: Zastąpią szutrowe
Fot. UM Żarów
Zamiast szutrowych dróg jeszcze w tym roku do użytku mieszkańców na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie oddane zostaną nowe, wyasfaltowane nawierzchnie.

Trwają prace przy budowie dróg w rejonie ulic Topolowej, Jaworowej i Wiosennej w Żarowie. Wraz z remontem dróg przebudowane zostanie również skrzyżowanie przy ul. Wiosennej, Jaworowej, Jarzębinowej i Pogodnej. Inwestycje w tym miejscu realizuje także żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który prowadzi prace związane z remontem sieci wodociągowej.

- W ostatnim czasie pozyskaliśmy kilka dotacji, które przeznaczone zostały na budowę i remonty dróg na terenie naszego miasta. Od kilku tygodni realizujemy prace na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie, również w nowej części osiedla, gdzie do tej pory drogi były jedynie szutrowe i nie posiadały wyremontowanych nawierzchni. Przy ul. Wiosennej w Żarowie panuje duże zamieszanie, ponieważ równolegle roboty prowadzi również Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który dokonuje wymiany starych instalacji wodociągowych. Tak, żeby w przyszłości nie wymagały naprawy i nie doprowadzały do sytuacji awaryjnych. Warto uzbroić się w cierpliwość, choć wykonawca inwestycji tak prowadzi prace, aby mieszkańcy mieli dogodny dojazd do swoich posesji – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji drogi zyskają nowe nawierzchnie asfaltowe, powstaną ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie, kanalizacja deszczowa i niezbędna infrastruktura drogowa. Dodatkowo w ramach konieczności wprowadzenia elementów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstaną również wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych. Łączna wartość wszystkich prac drogowych w tej części miasta wyniesie 3.450.058,33 złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 575 044,50 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group