Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1212
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Zaszczep się w domu

Wtorek, 13 kwietnia 2021, 9:06
Autor: red
Gmina Dobromierz: Zaszczep się w domu
Fot. UG Dobromierz
W związku z trwającą akcją szczepień przeciwko koronawirusowi informujemy, iż poza możliwością skorzystania z organizowanego przez Gminę Dobromierz bezpłatnego transportu dla osób niepełnosprawnych oraz osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, istnieje możliwość zorganizowania szczepień bezpośrednio w miejscu pobytu pacjenta przez wyjazdowe punkty szczepień oraz inne podmioty zaangażowane w organizację i przebieg szczepień.

Pacjent wymagający działania wyjazdowego punktu szczepień z założenia nie może samodzielnie tj. bez pośrednictwa świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej, pod którego opieką pacjent pozostaje (właściwa placówka POZ) zarejestrować się na tę formę szczepienia.

W przypadku zgłoszenia chęci szczepienia za pośrednictwem:

infolinii 998,
infolinii Urzędów Wojewódzkich,
samorządowych koordynatorów ds. szczepień,
konsultanci infolinii lub samorządowi koordynatorzy ds. szczepień informują pacjenta o konieczności skontaktowania się z właściwą placówką POZ celem oceny zasadności szczepienia pacjenta w miejscu jego pobytu.

W przypadku bezpośredniego kontaktu pacjenta z wyjazdowym punktem szczepień, punkt ten może skontaktować się z placówką POZ w celu potwierdzenia zasadności szczepienia w miejscu pobytu.

Pacjent wyrażający chęć zaszczepienia (lub osoba działająca w jego imieniu), którego stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień i nie mogący skorzystać z transportu zapewnionego przez jednostkę samorządu terytorialnego, może skontaktować się z placówką POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej.

Właściwa placówka POZ, po przyjęciu zgłoszenia oraz dokonaniu weryfikacji przynależności pacjenta do danej placówki POZ, sprawdza czy pacjent posiada e-skierowanie na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2. Jeśli pacjent nie posiada e-skierowania, a należy do grupy objętej bieżącym harmonogramem szczepień, wówczas lekarz placówki POZ wystawia pacjentowi stosowne skierowanie. Oceny zasadności szczepienia w miejscu pobytu pacjenta, placówka POZ dokonuje na podstawie:

posiadanej wiedzy i dokumentacji medycznej pacjenta,
udzielonej teleporady,
wywiadu z osobą działającą w jego imieniu.
Ocena zasadności szczepienia w miejscu pobytu pacjenta wymaga odnotowania w dokumentacji medycznej.
Wszelkie informacje uzyskają Państwo dzwoniąc bezpośrednio do punktu zgłoszeń transportowych i informacji o szczepieniach w Urzędzie Gminy Dobromierz: tel. 74 85 86 217 wew. 24 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00 (koordynator gminny: Monika Skowron).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group