Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zatańcz z mistrzem!

Środa, 13 marca 2013, 17:06
Aktualizacja: 17:10
Autor: red.
Świdnica: Zatańcz z mistrzem!
Fot. Ela Malinowska
Z okazji pierwszych urodzin Galeria Świdnicka zaprasza na niecodzienne warsztaty taneczne – 17 marca, w niedzielę, swoimi umiejętnościami dzielić się będzie z młodzieżą Maciek „Gleba” Florek. Zapraszamy na godz. 15.00. Po popisach odbędą się warsztaty taneczne, w których wziąć mogą udział wszyscy chętni.

Maciek „Gleba” Florek to tancerz, choreograf, zwycięzca I polskiej edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!" w 2007 roku. Maciek tańczy od dziecka. Zaś od czasu zwycięstwa w programie jego kariera wciąż się rozwija. Jest twórcą wielu prestiżowych projektów tanecznych i teatralnych w Europie, Ameryce i Afryce. Występował i prowadził warsztaty w teatrach i przestrzeniach miejskich między innymi w Nowym Yorku, Chicago, Zurychu, Windhoeku, Berlinie, Sankt Petersburgu, Paryżu czy Wiedniu.

Współpracował i pobierał liczne nauki u wybitnych twórców teatru tańca: Avi Kaisera, Sebastiana Prantla, Jacka Łumińskiego, Iry Kodiche, "Storma" Rybickiego czy Wadea Robsona. W Polsce był tancerzem i choreografem spektakli i koncertów m.in.: na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, występował na konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu i na Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu. Współtworzył i występował w pierwszym polskim show tanecznym "Opentaniec", pierwszym hip-hopowym projekcie teatralnym "12 ławek", czy musicalu "Dracula", które reżyserował Jarosław Staniek. Swoje umiejętności taneczne prezentował również w filmach i teledyskach. Z reżyserem Jerzym Bielunasem i muzykiem Mateuszem Pospieszalskim współpracował przy licznych premierach teatralnych. Są to m.in: "Księga dżungli" w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego, "Wroniec" Jacka Dukaja w Teatrze Kamienica w Warszawie, czy "Piaskownica" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Wszystkie te spektakle zostały dostrzeżone przez krytyków i docenione liczną publicznością.

W tej chwili przygotowuje premierę spektaklu w "80 dni dookoła świata" która w kwietniu odbędzie się w amfiteatrze w Opolu.

(Galeria Świdnicka)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group