Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Zatrzymani po pościgu

Czwartek, 30 stycznia 2020, 17:52
Aktualizacja: Piątek, 31 stycznia 2020, 9:54
Autor: red
Dobromierz: Zatrzymani po pościgu
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci podjęli pościg za kierowcą, który pomimo nadawanych przez funkcjonariuszy widocznych znaków i sygnałów nakazujących zatrzymanie, próbował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pasażer posiadał za to środki odurzające w postaci marihuany.

W trakcie nocnej służby na terenie gminy Dobromierz, funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zauważyli kierującego pojazdem marki Fiat Punto, który na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci widząc zaistniałą sytuację, natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania pojazdu marki Fiat i ustalenia co było przyczyną nerwowego zachowania kierowcy. Pomimo nadawania przez policjantów widocznych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna siedzący za kierownicą Fiata nie reagował na polecenia do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie uciekający mężczyzna wjechał w polną drogę, a następnie do rowu melioracyjnego. Kierowca jak i pasażer próbowali jeszcze kontynuować ucieczkę pieszo, jednak w efekcie wszyscy „gościli” w świdnickiej komendzie, gdzie usłyszeli zarzuty.

Uciekinierem okazał się być 17-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Zaś 24-letnik pasażer- również mieszkaniec powiatu jaworskiego posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Teraz za czyny, których się dopuścili, odpowiedzą przed sądem.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowca, który nie zatrzyma pojazdu mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group