Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Zatrzymani za włamania do domów

Niedziela, 30 grudnia 2018, 15:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 grudnia 2018, 14:59
Autor: red
powiat świdnicki: Zatrzymani za włamania do domów
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie Dolnego Śląska. Łupem przestępców padła min. biżuteria, perfumy, sprzęt RTV oraz pieniądze o łącznej wartości ok. 60 tys. złotych.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie uzyskali informację z której wynikało, że po terenie Świdnicy mogą poruszać się samochodem osobowym marki Skoda, sprawcy włamań do domów. Podczas patrolowania miasta, zauważyli oni w/w samochód i postanowili zweryfikować uzyskane wcześniej informacje.

Policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 oraz 32 lat. Przy podejrzanych ujawniona została biżuteria, damska torebka, a także sprzęt rtv. Jadący samochodem mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć pochodzenia tych przedmiotów.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

W/w przedmioty m.in. zabezpieczona biżuteria. jak się później okazało. zostały skradzione chwilę wcześniej z jednego z domów na terenie województwa dolnośląskiego.

Śledczy zaczęli gromadzić materiał dowodowy w sprawie i ustalili również, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z jeszcze innymi włamaniami, do których doszło na terenie województwa dolnośląskiego w tym Świdnicy i Jaworzyny.

Zebrany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy materiał dowodowy pozwolił mężczyznom przedstawić 5 zarzutów dot. kradzieży z włamaniem. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd częściowo przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował areszt wobec jednego z podejrzanych, tj. 27-latka, który najbliższy miesiąc spędzi w areszcie śledczym. Drugi mężczyzna tj 32-latek został objęty policyjnym dozorem.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem mężczyznom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group