Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1128
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zatrzymanie przed służbą

Środa, 13 marca 2024, 9:18
Aktualizacja: 9:19
Autor: red
Świdnica: Zatrzymanie przed służbą
Fot. KPP Świdnica
Policjantem nie przestaje się być w momencie zdjęcia munduru po służbie. Jest się nim całą dobę. Potwierdzili to sierżant Daniel Polański oraz sierżant Mariusz Wróbel ze świdnickiej komendy, którzy jadąc na służbę zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

10 marca około godziny 5.10 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy sierżant Daniel Polański oraz sierżant Mariusz Wróbel, jadąc prywatnym autem na służbę z Dzierżoniowa w kierunku Świdnicy zauważyli samochód osobowy, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mazda „tańczyła po drodze, jadąc przysłowiowym „wężykiem”.

Policjanci ani chwili nie wahali się z podjęciem reakcji. W momencie kiedy kierowca Mazdy zatrzymał się na sygnalizacji świetlnej znajdującej się przy remontowanej drodze, jeden z policjantów podbiegł do auta i podjął próbę zatrzymania kierowcy, ale ten zdążył odjechać uderzając jeszcze w znak drogowy znajdujący się tuż obok sygnalizacji świetlnej.

Policjanci ruszyli za kierowcą, który postanowił zjechać z głównej drogi do pobliskiej miejscowości, ale przy próbie skrętu wjechał do rowu. Funkcjonariusze gdy tylko otworzyli drzwi, by zatrzymać mężczyznę od razu wyczuli silną woń alkoholu. O sytuacji poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował umundurowanych policjantów w służbie. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. 37-latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania tłumaczyć będzie musiał się przez sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group