Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zatrzymano kierującego po zażyciu substancji psychotropowych

Wtorek, 17 lipca 2018, 9:43
Aktualizacja: 11:47
Autor: red
Świdnica: Zatrzymano kierującego po zażyciu substancji psychotropowych
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejnego kierującego u którego badanie na urządzeniu Drager DrugTest 5000 potwierdziło, że jest wpływem środków odurzających.

Drager Drug Test 5000 pozwala ujawniać kierujących pod wpływem środków odurzających. Urządzenie to służy do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, jest superczuły i rozpoznaje nawet najmniejsze dawki zażywanych środków. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki Opel Astra, Kierującego przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Podczas badania mężczyzny na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group