Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zatrzymany po pościgu

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 5 maja 2020, 15:33
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20–latkowi zatrzymanemu przez świdnickich policjantów. Kierowca samochodu osobowego marki Opel Astra nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nadto kierował pomimo orzeczonego wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w dniu 2 maja 2020 roku około północy. Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego świdnickiej komendy zauważyli jadący samochód osobowy marki Opel Astra, którego kierujący na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci w związku z tym niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej i wyjaśnieniu przyczyny takiego zachowania kierowcy. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierującym, jednak mężczyzna szybko został zatrzymany. Pirat drogowy, którym okazał się 20 -letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, badanie wykazało że mężczyzna jest trzeźwy, ale posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd do 25.07.2020 r.

Nieodpowiedzialny 20-latek z obawy przed konsekwencji jazdy pojazdem pomimo aktywnego zakazu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, a więc dopuścił się czynu zabronionego zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może też zakazać mu prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group