Czytających: 1594

Świdnica: Zawodnicy Taekwondo rywalizowali na matach

Czwartek, 7 stycznia 2016, 14:29
Aktualizacja: 14:30
Na zaproszenie Polskiego Zrzeszenia Taekwondo zawodnicy Gryfa Świdnica uczestniczyli w Pucharze Polski UITF Strzegom 2015.

Na dziesięciu zawodników świdniczanie zdobyli 20 medali - w tym 8 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Skład naszej drużyny to: Kubiak Miłosz, Borkowska Weronika, Jasinowski Hubert, Czubacka Weronika, Dyba Natalia, Klimczak Zuzanna, Czubacki Szymon, Parużyński Miłosz, Paździora Tomasz oraz Jerzy Brzostowski, który pełnił też rolę kierownika ekipy podczas nieobecności trenera Zdebskiego.

W Polish Open Cup PUT w Opolu zawodnicy z kategorii dzieci i młodzików zdobyli 5 medali - Weronika Borkowska 2 srebrne medale, Weronika Czubacka 2 brązowe medale oraz Karolina Malinowska złoto. Niestety swoją walkę w semicontact przegrała Alicja Kubina oraz Tomasz Paździora. Złoty medal w semi zdobyła natomiast gościnnie startująca w barwach Gryfa Martyna Ciaskowska. Martyna także stanęła na podium w walkach light contact tym razem na drugim miejscu. W lightcie Sebastian Manugiewicz przegrał na punkty, a srebro w lighcie dorzucił jeszcze Arek Osienienko trenujący na co dzień w KO Gym Świdnica oraz Tomasz Paździora.