Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zawody „Kamienna rzeźba” w Strzegomiu

Środa, 8 sierpnia 2018, 17:49
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2018, 8:19
Autor: red
Jesienny sezon startowy zbliża się wielkimi krokami, a w Polsce będzie on niezwykle bogaty, zarówno w imprezy krajowe jak i międzynarodowe. Takiego jeszcze w historii naszych sportów sylwetkowych nie było!

Nieprzerwany cykl imprez zaczyna się 8 września w Strzegomiu, a kończy 28 października w Białymstoku i prawie co tydzień coś będzie się działo. Gotowy już jest regulamin pierwszej z tych imprez – zawodów „Kamienna rzeźba” w Strzegomiu.

Od swojego początku (inauguracja w 2010 r.) pomyślane były jako pełniące funkcję eliminacji do reprezentacji Polski na Arnold Classic Europe w Hiszpanii. Na początku rozegrano tylko dwie kategorie: fitness sylwetkowe i kulturystykę jako open, a resztę
stanowiły rundy eliminacyjne na Arnold Classic. Ale z czasem zaczęły przyciągać coraz większą liczbę zawodników i nie tylko tych, którzy chcieli jechać na spotkanie z Arnoldem.

Przez pierwsze lata imprezę rozgrywano w Strzegomskim Centrum Kultury, ale ostatnio tak się rozrosła, że trzeba było ją przenieść do hali sportowej OSiR przy ul. Mickiewicza 2. I w tym roku też tam się odbędzie. No, ale zamiast 2 kategorii będzie ich już 12:

Kulturystyka klasyczna mężczyzn – open*
Kulturystyka mężczyzn do 90 kg*
Kulturystyka mężczyzn +90 kg*
Kulturystyka juniorów – open*
Kulturystyka weteranów – open*
Fitness plażowe mężczyzn – open
Fitness plażowe atletyczne mężczyzn – open
Fitness plażowe juniorów – open
Fitness sylwetkowe kobiet – open
Bikini fitness kobiet – open
Bikini fitness juniorek – open
Wellness fitness kobiet – open

Oczywiście, oprócz tego, będą rozgrywane rundy eliminacje w tych kategoriach, których nie ma w powyższym wykazie, a będą w nich zawodnicy ubiegający się o prawo startu w Barcelonie. Tam będzie w tym roku aż 77 kategorii, więc szybko ich nie dogonimy.

Ważną informacją dla zawodników jest to, że w konkurencjach z limitem wagi ciała dopuszczalna jest nadwaga 2 kg w stosunku do docelowej kategorii na Arnold Classic, aby nie musieli dwa razy robić absolutnego szczytu formy. To samo dotyczy też kandydatów
startujących tylko w eliminacjach.

Zapisy zawodników do startu w Strzegomiu odbywają się przez stronę internetową PZKFiTS:
https://www.pzkfits.pl/rejestracja/2018strzegom/23/

W związku z nową sytuację w IFBB, która w ubiegłym roku uruchomiła Światowy Ranking z wysokimi nagrodami finansowymi za miejsca w pierwszej dziesiątce, PZKFiTS wprowadził pewne modyfikacje co do udziału w eliminacjach na Arnolda. Biorąc pod uwagę, że kilkoro naszych zawodników i zawodniczek walczy o bardzo wysokie lokaty w tym Rankingu (trójka jest nawet na prowadzeniu), PZKFiTS postanowił iść im na rękę i zwolnić z udziału w eliminacjach, które byłyby dla nich dodatkowym, obciążającym tak od strony fizycznej jak i finansowej, startem. Ale zwolnieni są tylko ci zawodnicy, którzy zajęli miejsca w pierwszej szóstce Mistrzostw Europy lub w pierwszej trójce zawodów Diamond Cup. Pozostali muszą wystartować w Strzegomiu. Ponadto, nadal obowiązuje zasada, że przed startami zagranicznymi trzeba wystartować na co najmniej jednych zawodach krajowych i zmieścić się w finale swojej kategorii. Tutaj wlicza się także starty na zawodach międzynarodowych rozgrywanych w Polsce.

Ponieważ w ubiegłym roku wystartowało w Strzegomiu ponad 80 zawodników i zawodniczek, w tym roku weryfikację przerzucono na piątek wieczór (17:00-20:00), a cała sobota (od godz. 10:00) poświęcona będzie już tylko rywalizacji na scenie, aby nie przeciągać zawodów do późnych godzin wieczornych.

Tak więc zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia formy naszej czołówki po wakacjach na godz. 10:00 rano w sobotę 8 września, do Hali Sportowej OSiR przy ul. Mickiewicza 2 w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group