Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Zawody strażackie OSP

Wtorek, 3 czerwca 2014, 12:39
Aktualizacja: 13:41
Autor: red.
Witoszów Dolny: Zawody strażackie OSP
Fot. UG Świdnica
14 drużyn, lśniące wozy strażackie i zacięta rywalizacja towarzyszyła zawodom sportowo–pożarniczym OSP z terenu gminy Świdnica, które w sobotę 31 maja rozegrały się w Witoszowie Dolnym. Magia miejsca sprzyjała gospodarzom. Po dwuetapowym konkursie – sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych zajęli pierwsze miejsce, tuż za nimi uplasowały się jednostki z Burkatowa i Gogołowa.

W szranki stanęło 14 drużyn, wśród nich 7 drużyn seniorów, 1 drużyna kobieca, oraz dziewczęce i chłopięce drużyny w przedziałach wiekowych 12-15 lat oraz 16-18.

Organizowane cyklicznie przez Oddział Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Świdnicy zawody są doskonałą okazją do podziękowania strażakom na ich trud, poświęcenie i wytrwałość w niesieniu pomocy potrzebującym.
Serdeczne podziękowania Ochotniczym Strażom Pożarnym złożyli wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, komendant Powiatowej Straży Pożarnej starszy brygadier mgr inż. Tomasz Szuszwalak oraz prezes Zarządu ZOSP RP w Świdnicy Alicja Synowska.
Szczególne wyróżnienie, Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymał p. Andrzej Kulik z OSP Witoszów Dolny, a kolejnych 5 srebrnych i 6 brązowych medali trafiło do druhów z terenu gminy Świdnica.

Strażacy docenieni zostali również za wieloletnią służbę. 12 odznaczeń „Za wysługę lat” oraz 25 odznaczeń „Strażak Wzorowy” nadawane za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę społeczną przyznane zostaną podczas uroczystości w macierzystych jednostkach Strażaków.

- Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych OSP jest w szczególności mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego i popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Szczególne miejsce ma tu również wychowanie dzieci i młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie. -mówił Henryk Kończak, wiceprezes rezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świdnicy.

Sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe pokonywane były w tempie godnym zawodowców. Uzyskane czasy porównywalne były z tymi, które uzyskano w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, a niejednokrotnie nawet i lepsze. Strażaków dopingowały rodziny i zgromadzona publiczność, a gorące emocje ostudziła tradycyjna kąpiel.

Gratulujemy wszystkim drużynom i życzymy Im i sobie, aby mieli jak najmniej pracy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group