Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 1030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zawody WKKW

Poniedziałek, 18 października 2021, 12:09
Aktualizacja: 12:09
Autor: red
Strzegom: Zawody WKKW
Fot. Mariusz Chmieliński
Libby Seed na 10–letniej klaczy Heartbreaker Star Quality zwyciężyła w klasie CCI4*–L, najwyższej rangą rozgrywce podczas zawodów Strzegom October Festival w WKKW. Polka wygrała konkurs jednej gwiazdki.

Libby Seed pozycję liderki objęła po udanym przejeździe próby terenowej. Mimo że na linię mety dotarła z sześciosekundowym spóźnieniem i tak awansowała z czwartej pozycji po ujeżdżeniu. Parkur zaliczyła bez błędów na przeszkodach, z punktami karnymi za niewielkie przekroczenie normy czasu. Drugie miejsce na podium zajął jej rodak James Sommerville na koniu Talent, a trzecie Czech Miroslav Trunda, dosiadając klaczy Shutterflyke.

W trzech długich gwiazdkach po bezbłędnym występie na crossie i parkurze zwyciężył weteran strzegomskich zawodów Niemiec Andreas Dibowski na koniu Calahari. Druga lokata należy do jego rodaczki Vanessy Bölting na Ready To Go W. Trzecia była para ze Szwecji, Sara Algotsson Ostholt i Dynamite Jack. Najlepszy polski reprezentant w tej klasie Mariusz Kleniuk, dosiadający klaczy Delicieux M, ukończył konkurencję na 7. miejscu.

Podium konkursu dwóch długich gwiazdek zdominowały kobiety. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Australii Katja Weimann na Jeu de Blanc W, wyprzedzając Niemki Julię Schatzmann na Golden Ivo KPSC oraz Annę Lenę Schaaf na Lorsandos.

W sobotę próbami terenowymi zakończyła się rywalizacja w trzy- i czterogwiazdkowym konkursie w krótkim formacie. Podium obu konkursów zajęły amazonki z Niemiec. Zwyciężczyni 4* Anna Lena Schaaf na klaczy Fairytale 39 pozycję liderki objęła już podczas próby ujeżdżenia i nie oddała jej od końca rywalizacji. Sandra Auffarth na koniu The Phantom of the Opera po występie na czworoboku była ósma, bezbłędny parkur i czysty, choć z przekroczeniem normy czasu, cross zapewniły jej drugą lokatę. Antonia Baumgart z Lamango, która po dwóch próbach zajmowała drugie miejsce, na metę crossu dotarła ze sporym spóźnieniem i ostatecznie zakończyła konkurs na trzecim miejscu.

Libussa Lübbeke na klaczy Darcy F po bezbłędnie przejechanym crossie z czterosekundowym spóźnieniem zwyciężyła w trzech gwiazdkach, wyprzedzając Pię Münker na klaczy Cascada i Sandrę Auffarth na Viamant du Matz.

Klasę Intro po czystych przejazdach na parkurze i crossie wygrała Polka Karolina Miś na koniu Go Jack.

Turniej European Youth Eventing Masters zdominowali Niemcy, wygrywając konkursy we wszystkich kategoriach wiekowych, indywidualnie i drużynowo. Julia Warner na Clara, Christina Schöniger na Schoensgreen Continus oraz Brandon Schäfer-Gehrau na Parkmore Emper oraz Felicia Von Baath na Quantum E zwyciężyli w kategorii młodych jeźdźców. Ta ostatnia uzyskała także najlepszy wynik w klasyfikacji indywidualnej.

Juniorski konkurs wygrały: Emily Roberg na Donna Lena MV, Jule Krueger na D'Artagnan 216, Isabel Kristin Dalecki na Caruso JH oraz Hedda Vogler na Niagara de Champenotte. Indywidualnie najlepsza była Sophia Rössel na Nickel 21.

Neele Hinrichsen na Golden Gadget, Pita Schmid na Sietlands Catrina, Amelie Nottmeier na Katleen 3 oraz Merle Hoffmann na Penny Lane WE zwyciężyły w dwóch długich gwiazdkach w kategorii kuców, a Merle Hoffmann była także najlepsza indywidualnie.

W konkursie krajowym CNC 100 najlepszy był Czech Patrik Sukdolák na klaczy Quida 1, w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Polka Nadia Niebieszczańskana Nike, a w CNC 80 - Britt Getter Astover z Estoni na Je T’adore.

Strzegom October Festival był 50. jubileuszową, edycją międzynarodowych zawodów rozegranych na hipodromie w Morawie. Rozegrano łącznie dwanaście konkursów, startowało w nich niemal 400 koni reprezentujących 23 krajów.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=10

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group