Czytających: 1763

Strzegom: Zawody WKKW

Środa, 31 sierpnia 2022, 9:41
Aktualizacja: 9:42
Katharina Tietz na 9–letnim koniu Chapeau Claque 49 wygrywa klasę CCI4*–S, najwyższy rangą konkurs rozgrywany podczas zawodów Strzegom Summer Tour. Wiktoria Knap druga w konkursie trzygwiazdkowym.

Reprezentantka Niemiec na podium zajęła pierwsze i trzecie miejsce. Z koniem Chapeau Claque 49 po ujeżdżaniu była ósma, na parkurze zaliczyła jedną zrzutkę, a zwycięstwo zapewnił jej bezbłędny przejazd próby terenowej z zaledwie dwusekundowym spóźnieniem. Trzecią lokatę objęła na koniu Aspen T. Po występie na czworoboku była 16, awansowała o 9 oczek po przejechanej na czysto, choć lekko spóźnionej próbie skokowej. Na metę crossu dotarła z dodatkowymi punktami karnymi ze przekroczenie normy czasu.

Drugie miejsce zajęła Sanne De Jong na klaczy Jersey MBF. Reprezentantka Holandii próbę ujeżdżenia ukończyła na 6 pozycji, skoki i cross przejechała bez błędów na przeszkodach, ale z przekroczeniem normy czasu, na parkurze o 2, a na crossie o 18 sekund.

W zawodach startowało niemal 300 koni w barwach 12 krajów. Zawodnicy zmierzyli się w czterech konkursach międzynarodowych w krótkim formacie oraz w trzech konkursach krajowych. Rozegrano także Mistrzostwa Dolnego Śląska w WKKW.

W trzech gwiazdkach triumfowała reprezentantka Niemiec Anna Siemer na klaczy Lillybelle EA, której zwycięstwo zapewnił bezbłędny występ na parkurze. Drugie miejsce zajęła Polka Wiktoria Knap na koniu Quintus 134, która drugą pozycję uzyskaną na czworoboku utrzymała do końca rywalizacji, próbę terenową pokonała bez punktów karnych, jednak na parkurze przytrafiła jej się jedna zrzutka. Trzecią lokatę objęła para z Niemiec Anna Lena Schaaf i Cocolares, której awans z 7 miejsca po dwóch próbach zapewnił przejazd próby skokowej na czysto.

Dwie gwiazdki wygrał Jan Matthias na koniu Ibsen 27. Niemiec na pozycję lidera awansował po crossie, a bezbłędny przejazd parkuru przypieczętował jego zwycięstwo. Drugą lokatę uzyskała reprezentantka Holandii Sanne De Jong na klaczy Larosaleen W, a trzecią jej rodaczka Janneke Boonzaaijer dosiadająca klaczy Mirage. Najlepsza polska para, Mateusz Pabijanek na Hallys Comet, ukończyła rywalizację z siódmą lokatą.

W konkursie jednej gwiazdki Intro najlepsza była reprezentantka Holandii Willemina Van Der Goes-Petter na Legende P. Druga była Polka Kalina Kasak z Primaverą, a trzecia lokata przypadła Niemce Isabelli Von Roeder na koniu Bob.