Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1394
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stary Jaworów: Zbierają grosze

Sobota, 26 listopada 2022, 15:53
Autor: red
Stary Jaworów: Zbierają grosze
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Już po raz XXIII Towarzystwo Nasz Dom organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza, aby wesprzeć m.in. dzieci z pieczy zastępczej i rodziny. Do akcji włączyła się Szkoła Podstawowa w Starym Jaworowie. Zbiórka będzie prowadzona do końca lutego we wszystkich klasach.

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Głównym obszarem wsparcia jest:

pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce do 28 lutego 2023 r. Przekazywanie paczek z policzonymi i posegregowanymi monetami do urzędów pocztowych nastąpi do 31.03.2023 r.

W Szkole Podstawowej w Starym Jaworowie akcja prowadzona jest we wszystkich grupach i klasach. Monety groszowe (od 1 gr do 5 zł) dzieci wrzucają do oznakowanych klasowych pojemników.

- Uczniowie i przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może w myśl zasady: „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie” – tłumaczy koordynator szkolnej akcji Elżbieta Rybka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group