Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbigniew Szczygieł ujawnia, że łącznik do A4 powstaje wbrew prawu

Wiadomości: Świdnica/Wrocław
Piątek, 28 maja 2010, 9:36
Aktualizacja: 9:40
Autor: Karolina Osińska
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Dokumentacja jest niedokończona, starosta powinien wreszcie wziąć się do roboty – mówi Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa i kandydat na prezydenta Świdnicy. – Wniosek dotyczący finansowania łącznika do autostrady A4 został pozytywnie oceniony przez Urząd Marszałkowski przechodząc przez sito ocen merytorycznych i formalnych – mówi z kolei starosta Zygmunt Worsa.

Marszałek Szczygieł zwołał wczoraj w Świdnicy konferencję prasową. Dziennikarzom opowiedział, że od 2008 r. powiat świdnicki przekłada podpisanie umowy.

- Zarząd województwa niechętnie, ale wyrażał zgodę na to – powiedział nam wczoraj Zbigniew Szczygieł. – Mam nadzieję, że władze powiatu zdają sobie sprawę z tego, że zaciągają zobowiązania wbrew prawu.

O co chodzi? O to, że pre-umowę na wykonanie drogi łączącej Świdnicę z autostradą podpisano w 2008 r. Wniosek miał być jeszcze w 2008 r. złożony do urzędu marszałkowskiego. Ale powiat przesuwał termin dostarczenia dokumentów. Kiedy wreszcie wniosek trafił do województwa, był niekompletny.

- Przesłaliśmy do świdnickiego starostwa siedem stron poprawek. Po ich poprawieniu znów znaleźliśmy trzy strony błędów – opowiada Szczygieł.

- Wszelkie przesunięcia terminów, zmiany i poprawki, które zawsze mogą się zdarzyć przy realizacji zarówno tak złożonych inwestycji jak budowa drogi, jak i mniejszych projektów, nie są niczym nienaturalnym i dziwnym – odpiera zarzuty starosta Worsa. – Zaznaczamy także, że na wszelkie zmiany terminów złożenia wniosku mieliśmy zgodę Urzędu Marszałkowskiego.

Co teraz? Czy budowa tej ważnej dla powiatu drogi może być zagrożona?

- Zagrożenia zatrzymania inwestycji nie przewiduję - mówi Szczygieł.

- Jakie widzi Pan wyjście? – pytamy.

- Ja? To starosta musi widzieć wyjście. On musi się wreszcie wziąć do roboty – odpowiada członek zarządu województwa.

- Z dużym zdziwieniem przyjęliśmy informacje przekazane przez członka zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniewa Szczygła, przekazane na wczorajszej konferencji prasowej. Pragniemy podkreślić, że dotychczasowa współpraca z Urzędem Marszałkowskim jest bardzo dobra a wymiana informacji i uwag przebiega wręcz wzorowo – mówi starosta Zygmunt Worsa. - Jeszcze raz podkreślamy, że bardzo chwalimy sobie współpracę z Urzędem Marszałkowskim, cenimy kompetencje pracujących tam urzędników i dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na fachową pomoc i poradę w wielu ważnych, trudnych i niejasnych kwestiach. Mamy nadzieję, że wczorajsze uwagi przekazane przez pana Marszałka Zbigniewa Szczygła są tylko i wyłącznie prywatnymi uwagami nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości, a dalsza współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego będzie się układała tak jak do tej pory pomyślnie i wzorowo. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, żeby właśnie tak było.

Władze powiatu podkreślają, że wszelkie zmiany we wniosku wynikają ze zmian harmonogramu i kwot wynikających z rozstrzygnięć przetargowych. W pierwotnym wniosku były wartości kosztorysowe, teraz powiat wstawia wartości wynikające z wartości poprzetargowych.

- Kolejne zmiany we wniosku wynikają z kolejnych i powtarzających się pism z Urzędu Marszałkowskiego, każących nam poprawiać i zmieniać coś, co wcześniej było akceptowane - mówi wicestarosta Ryszard Wawryniewicz.

Teren budowy łącznika do A4 został przekazany wykonawcy w środę, 26 maja: Łopaty poszły w ruch.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 28-05-2010 9:59
Tak więc o co tu chodzi ??
~UnaBabuna 28-05-2010 10:32
o politykę
~ 28-05-2010 11:04
panie starosto to jak to jest?? lopaty wbijacie ?? a projekt nie gotowy
~X 28-05-2010 12:40
A skąd dziennikarz ma te wiadomości, bo widziałem nagranie konferencji i nie było go na niej...
~ 28-05-2010 13:08
konkretny cios w wspolnote
Redakcja 28-05-2010 15:29
Szanowna Osobo X, dziennikarze dysponują telefonami, mają numery do ważnych osób, a ważne osoby mają numery do dziennikarzy. Praca reportera nie polega tylko i wyłącznie na siedzeniu na konferencjach prasowych. O czym zapewne Osobo X dobrze wiesz.
~deVRIES 28-05-2010 17:29
Pan Strażak z Bystrzycy Kłodzkiej łże jak pies - inwestycja powstaje niewątpliwie zgodnie z prawem, bo prawem jest uprawomocnione pozwolenie na budowę. Natomiast Pan Strażak również zgodnie z prawem, niemniej niezgodnie z elementarnym poczuciem przyzwoitości gra pieniędzmi unijnymi na polecenie swoich partyjnych mocodawców - Schetyny i bywalca cmentarzy marcinowickich.
~deVRIES 28-05-2010 17:30
Pan Strażak z Bystrzycy Kłodzkiej łże jak pies - inwestycja powstaje niewątpliwie zgodnie z prawem, bo prawem jest uprawomocnione pozwolenie na budowę. Natomiast Pan Strażak również zgodnie z prawem, niemniej niezgodnie z elementarnym poczuciem przyzwoitości gra pieniędzmi unijnymi na polecenie swoich partyjnych mocodawców - Schetyny i bywalca cmentarzy marcinowickich.
~Świdniczanin 28-05-2010 19:41
Przecież wszystkim nam zależy żeby obwodnice Świdnicy były wybudowane jak najszybciej, mam tylko wrazenie że każdy partyjnie najwiecej zasług chce przypisać sobie. Przecież nie jest jak sądzę jakimś wielkim problemem poprawienie wniosku przez pana Worsę, a pan Szczygieł dopilnuje w województwie żeby środki na inwestycje były i to były na czas!
~Minister Racjonalnego Myślenia 28-05-2010 23:38
Marny styl prowadzenia kampani i marny skandal. Lepiej by kandydat wybudował kasyno LasMarcinowice poprawiło by to atrakcyjność turystyczną regionu :D
~mieszkaniec 9-06-2010 22:31
Panie Szczygieł, weź się Pan do roboty, siedzi Pan w tym Urzędzie Marszałkowskim i w stołek pierdzi, wymyślacie procedury, czepiacie się błędów formalnych których nie ma, nam mieszkańcom potrzebne są drogi teraz, już, a Pan sobie kampanie robi i tyle, SZKODA SŁÓW!!!
~mieszkaniec 9-06-2010 22:32
Panie Szczygieł, weź się Pan do roboty, siedzi Pan w tym Urzędzie Marszałkowskim i w stołek pierdzi, wymyślacie procedury, czepiacie się błędów formalnych których nie ma, nam mieszkańcom potrzebne są drogi teraz, już, a Pan sobie kampanie robi i tyle, SZKODA SŁÓW!!!
wirus00 13-06-2010 16:28
Czy Pan Szczygieł jest przykładem jaki nie powinien być samorządowiec? Czy gdyby od niego zależało to, niedopuściłby do podpisania umowy? Dla czyjego dobra? Na szczęsście juz niedługo kończy się kadencja w samorządach i oby zabrakło tak tam Strażaków. Czy ktoś,tak nierozumiejący pracy w samorządzie powienien się pchać na następną kadencję ?
~Ogi 20-02-2011 23:38
Jak widać droga się buduje i wszystko idzie zgodnie z planem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group