Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zbiórka dla Agatki

Piątek, 28 kwietnia 2023, 15:44
Autor: red
REGION: Zbiórka dla Agatki
Fot. organizatorzy
1 milion 700 tysięcy złotych kosztuje operacja w Bostonie, która daje szansę 3–letniej Agatce Salamon na powrót do zdrowia. Trwa zbiórka środków. Przed nami kilka wydarzeń, z których całkowity dochód zasili konto dziewczynki.

Dziewczynka urodziła się 6 września 2019 roku z wrodzoną wadą serca, występującą pod nazwą skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych. – Agatka w dniu narodzin otrzymała 10 pkt w skali Apgar. W dniu wypisu wykonano jej profilaktyczne USG serduszka, które wykazało nieprawidłowe połączenia przedsionkowo-komorowe. Agatkę przetransportowano do specjalistycznego szpitala. Wówczas po dokładnych badaniach postawiono diagnozę: skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych – wada serca, której towarzyszy blok przedsionkowo-komorowy, wada, która prowadzi do niewydolności serduszka. Był to dla nas szok… Zamiast radości z narodzin ogarnęła nas bezsilność oraz strach o przyszłość. Od początku aż do dziś pozostajemy pod opieką poradni kardiologicznej, odbyliśmy długie miesiące rehabilitacji, która przyzwyczajała serduszko do wysiłku. Co trzy miesiące wykonujemy kontrolne badania holterem oraz badania echa serca, EKG. Niestety, strach nie minął. Zastanawiamy się, czy nie śpi za długo? Czy przerwała zabawę przez zmęczenie, czy może zwolnienie akcji serca? – opowiadają rodzice dziewczynki, Ola i Patryk.

Na początku 2023 r. Agatka musiała być hospitalizowana, ponieważ badanie kontrolne wykazało zwolnienie pracy serca. Dzięki lekom udało się uzyskać przyspieszenie jego rytmu. Okazało się także, że dziewczynka ma szansę na wyleczenie. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo–przedsionkowe. Pierwszy etap przygotuje lewą komorę serduszka do wyższej pracy i pobudzi ją do uzyskania odpowiedniej masy mięśniowej. Natomiast drugi będzie polegał na całkowitej korekcji wady. - Nie mamy dużo czasu. Agatka skończyła 3 latka i ze względu na specyfikę wady jest to ostateczny moment na poddanie się operacji, która została wyceniona na ponad 1 700 tys. złotych, co przekracza nasze możliwości finansowe. Tylko dzięki Waszej pomocy, Agatka ma szansę, by cieszyć się długim życiem w zdrowiu. Dla rodziców nie ma nic gorszego niż bezsilność i patrzenie jak choroba dziecka odbiera radość życia, a życie z taką wadą serca to tykająca bomba. Z każdym dniem serduszko Agatki słabnie. Zdajemy sobie sprawę, że prosimy o wiele, jednak każda wpłata przybliża nas do celu i spokojnego bezpiecznego życia dla Agatki. Za okazaną pomoc z całego serca serdecznie dziękujemy – apelują rodzice.

Mieszkańcy gminy i powiatu świdnickiego starają się wesprzeć dziewczynkę, organizując akcje charytatywne na jej rzecz.

W sobotę, 29 kwietnia, również w sali na stadionie miejskim, odbędzie się zabawa taneczna połączona z licytacjami atrakcyjnych fantów. W programie przewidziano konkursy, wybór króla i królowej bal, licytacje atrakcyjnych gadżetów, m.in. piłki adidas, kosza prezentowego, kolacji w Magnolii Rast.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group