Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbliża się Festiwal im. Księżnej Daisy

Środa, 17 lipca 2013, 11:30
Aktualizacja: 11:32
Autor: red.
Wałbrzych: Zbliża się Festiwal im. Księżnej Daisy
Fot. użyczone
Od 19 sierpnia do 2 września Zamek Książ będzie gościć artystów i publiczność biorącą udział w Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy.

Już po raz dziesiąty, mieszkańcy Wałbrzycha i okolicznych miejscowości, turyści oraz melomani z całej Polski będą mogli obcować z kameralistyką na najwyższym poziomie.

W trakcie siedmiu wieczorów profesorowie oraz studenci szkół artystycznych zaprezentują utwory muzyczne oraz krótkie formy teatralne, nad którymi będą wspólnie pracować podczas dziesięciodniowych warsztatów. Na program tegorocznej edycji składać będą się utwory muzyczne wskazane przez publiczność z puli wszystkich prezentowanych na Festiwalu od 2004 roku oraz autorskie propozycje profesorów. W repertuarze znajdą się dzieła takich kompozytorów jak: Ludwig van Beethoven, Gustav Mahler, Piotr Czajkowski. Profesorami w tym roku będą znani już wałbrzyskiej publiczności wybitni, uznani w Polsce i za granicą muzycy jak: Bartłomiej Nizioł, Jakub Jakowicz, Piero Massa czy Paul Gulda. Warsztaty aktorskie prowadzić będą aktorzy związani z reżyserem Jerzym Grzegorzewskim: Beata Fudalej, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski oraz gość specjalny Robert Więckiewicz. Bezpłatne wejściówki na Festiwal dostępne są w Punkcie Obsługi Klienta Zamku Książ.

Więcej szczegółów: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/ensemble-festival.html

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group