Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zbliża się "Gala Parowozów"

Sobota, 20 sierpnia 2016, 14:10
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zbliża się "Gala Parowozów"
Fot. red
Wielkimi krokami zbliża się weekend 9, 10 i 11 września, podczas którego serdecznie zapraszamy VI zlot zabytkowych lokomotyw parowych "Gala Parowozów" w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Uczestnikami tegorocznej, szóstej edycji Gali Parowozów -Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Lokomotyw, podobnie jak w poprzednich edycjach w Muzeum, będą sprawne, zabytkowe lokomotywy parowe z Polski i Czech.

Swój udział potwierdziły załogi z Brna, Wolsztyna, Jaromierza, Chabówki oraz Pyskowic. Obowiązki gospodarza pełnić będzie jaworzyńska lokomotywa parowa TKt48-18. Gala Parowozów już na stałe wpisała się w kalendarze fanów kolejnictwa z całej Polski

Podczas Gali Parowozów na bocznicy Muzeum odbędą się prezentacje zabytkowych parowozów obejmujące jazdę manewrową, przygotowanie lokomotyw do jazdy - nawadnianie, nawęglanie, smarowanie oraz oczyszczanie.

W sobotni wieczór odbędzie się wieczorne widowisko, podczas którego główne role odegrają gościnnie przejezdne parowozy. Po spektaklu odbędzie się wieczorny przejazd parowozów z bocznicy Muzeum na stację w Jaworzynie Śląskiej, podczas którego wspólnie zaprezentuje się połączonych 6 sprawnych parowozów.

Największą atrakcją podczas tegorocznej Gali Parowozów to wiele wspaniałych wycieczek po Dolnym Śląsku po najciekawszych trasach kolejowych Organizowana przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku „Gala Parowozów" jest największą, plenerową imprezą kolejową w tej części Polski. W zeszłym roku wzięło w niej udział przeszło 15 000
gości. Głównym celem „Gali Parowozów" jest aktywna promocja ochrony zabytków techniki kolejowej.

https://ovh.muzeatechniki.pl/lists/lt.php?id=YE0CBR8CBwdKBFsGVg

Przy tej okazji informujemy, iż nasz Wakacyjny Pociąg Muzealny nadal jeździ co weekend do Świdnicy i Krzyżowej również podczas Gali Parowozów.

https://ovh.muzeatechniki.pl/lists/lt.php?id=YE0BD1FPBAcESVMMUAU

ale zgodnie z informacjami zawartymi w Rozkładzie Jazdy Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku na sezon 2016, informujemy że z uwagi na udział lokomotywy parowej TKt48-18 w PAROWOZJADZIE 2016 - zlocie zabytkowych
lokomotyw w Chabówce - przejazdy Wakacyjnego Pociągu Muzealnego w dniach 20 i 21 sierpnia 2016 są odwołane!

Muzeum podczas tego weekendu otwarte jest normalnie, serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group