Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 456
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbliża się Półmaraton Świdnicki

Wiadomości: Świdnica
Środa, 4 listopada 2015, 14:32
Autor: red
Fot. organizatorzy
Fundacja WroActiv oraz samorządy: Gmina Świdnica, Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki zapraszają do udziału w I Międzynarodowym Półmaratonie Świdnickim, który odbędzie się 7 listopada. Dystans jaki będą musieli pokonać zawodnicy to 21,097 km.

Start odbędzie się na świdnickim Rynku dalej trasa przebiegać będzie ulicami – Kotlarską – Muzealną – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńską – Parkową – Saperów – Rzeźniczą – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląską – Przyjaźni – Kraszowicką oraz przez wsie Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyna Dolna i z powrotem do Świdnicy ulicą Przyjaźni – Zieloną – Śląską – meta: Stadion OSIR.

W dniu imprezy proszę przygotować się na utrudnienia w komunikacji. Drogi przez około 3 godziny zostaną zamknięte. W Bystrzycy Dolnej i w Bojanicach na trasie biegu będą znajdować się specjalne punkty nawadniania dla zawodników biorących udział w biegu. Wszystkich mieszkańców Gminy Świdnica, a w szczególności miejscowości położonych na trasie biegu zachęcamy do aktywnego kibicowania.
- Aż 2/3 z całości zaplanowanej w półmaratonie trasy przebiegać będzie przez gminę Świdnica. Cieszę się, że gmina Świdnica mogła włączyć się w przygotowania do organizacji tego wydarzenia. Do pomocy zaangażowaliśmy wolontariuszy z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi, a całość trasy pod stronie gminy Świdnica zabezpieczać będą 4 ochotnicze straże pożarne. Oprócz propagowania zdrowego trybu życia, to niewątpliwie także promocja naszego regionu. Na bieżąco informujemy mieszkańców sołectw przez które będzie przebiegać trasa półmaratonu, tak aby dotrzeć do jak najszerszej ilości mieszkańców – mówi wójt Teresa Mazurek.

Organizatorzy przewidują, że na starcie może pojawić się aż 1200 uczestników. Swój udział zapowiedzieli biegacze z Kenii, Ukrainy, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Węgier, czy Norwegii. Wystartują także samorządowcy – m.in.: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski, burmistrzowie Jawora, Jedliny-Zdrój.

Sobotnie wydarzenie, zaplanowane na 7 listopada br. honorowym patronatem objęli: mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek oraz 104-letni sprinter ze Świdnicy pan Stanisław Kowalski.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://polmaraton.swidnica.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group