Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zbliża się Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Wtorek, 29 marca 2016, 7:15
Aktualizacja: 16:15
Autor: opr.red.
Świdnica: Zbliża się Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
Fot. nadesłane
2 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, który został ustanowiony przez ONZ, ponieważ jest to zaburzenie uznawane za jedno z największych problemów zdrowotnych naszej ludności.

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „ Słoneczko” we współpracy ze Szkołą Integracyjną nr 1 im. Galla Anonima w Świdnicy planuje propagować wiedzę na temat tego zaburzenia i w tym celu podejmuje szereg działań.

W tym dniu oświetlone zostaną na niebiesko te dwie placówki. W „niebieskiej akcji” wezmą udział świdnickie przedszkola oraz Biblioteka Pedagogiczna, które zamieszczą u siebie plakaty informacyjne na temat tego zaburzenia. Dominującym kolorem strojów dzieci i pracowników będzie kolor niebieski, który jest przypisany autyzmowi. Nie zabraknie też pogadanek edukacyjnych, lekcji wychowawczych, pokazów filmów, ulotek i gazetek informacyjnych, które będą miały na celu uświadomienie z jakimi problemami muszą na co dzień radzić sobie osoby ze spektrum autyzmu.

W czwartek 31 marca w godzinach 16.00-19.00 w szkole integracyjnej odbędą się Warsztaty Świadomego Rodzicielstwa dla rodziców dzieci z autyzmem. W czasie warsztatów dzieci będą miały zapewnioną opiekę nauczycieli.

Z kolei w piątek 1 kwietnia w godzinach od 11.00- 15.00 , w przedszkolu integracyjnym rodzice, którzy są zaniepokojeni rozwojem lub niektórymi zachowaniami swojego dziecka będą mogli wziąć udział w konsultacjach ze specjalistami.

Przed szkołą im. Galla Anonima odbędzie się parada, podczas której będą rozdawane niebieskie kwiaty i ulotki. Podobnie przedszkolacy w tym dniu na pewno będą mieli przy sobie niebieskie przedmioty.

Większa społeczna świadomość na temat czym jest autyzm sprawi, że osobom dotkniętym tym zaburzeniem oraz ich rodzinom będzie łatwiej z nami żyć. Dlatego zachęcamy do przyłączania się do happeningu, warsztatów i konsultacji, które będą odbywały się w naszym mieście oraz do samodzielnego poszukiwania wiedzy na temat tego ciągle tajemniczego zaburzenia rozwoju.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group