Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1164
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Zbliżają się święta

Czwartek, 28 listopada 2019, 13:28
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Zbliżają się święta
Fot. organizatorzy
Przygotuj się na Święta z SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w ciągu całego roku. Często jednak w przedświątecznej gorączce tracimy ducha świąt, zapominając o tym, co najważniejsze. W tym roku, chcąc podtrzymać magię świąt, pragniemy zaprosić Państwa do czynnego udziału w przedświątecznych aktywnościach przygotowanych przez SOKiBP. Proponujemy świąteczne warsztaty, koncert kolęd i różnego rodzaju interdyscyplinarne zajęcia dla dzieci.

Od 27 listopada do 5 grudnia w Bibliotece Publicznej stanie specjalnie przygotowana skrzynka na listy do Świętego Mikołaja. Do oznaczonej skrzynki można będzie wrzucać listy do ulubionego świętego, które później zostaną wysłane na Biegun Północny do „prawdziwego Mikołaja”.

6 grudnia, jak co roku, na ulice naszego miasta wyruszą Mikołaje z zastępami świątecznych elfów, którzy umilą napotkanym mieszkańcom Jaworzyny Śląskiej ten wyjątkowy dzień drobnym słodkim upominkiem.

Czymże byłyby Święta Bożego Narodzenia bez świątecznych dekoracji ?

11 grudnia zapraszamy na warsztaty dla dorosłych, podczas których zostaną wykonane świąteczne wianki i stroiki na stół bożonarodzeniowy. Nad niebanalnym i własnoręcznym wykonywaniem dekoracji będzie czuwać florystka – Pani Beata Lamczyk. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 16:30 w budynku szkoły podstawowej przy ul. Mickiewicza w Jaworzynie Śląskiej (mały budynek – parter). Koszt warsztatów: 20 zł/os.

Tego samego dnia upływa termin składania prac w Bożonarodzeniowych Konkursach Plastycznych. Więcej na temat konkursu i regulamin – tutaj.

13 grudnia zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat do udziału w świątecznej edycji „legalnego brudzenia”. Sensoplastyka® pachnąca Bożym Narodzeniem odbędzie się w małym budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Mickiewicza w Jaworzynie Śląskiej w godzinach 14:00 -15:00. Koszt: 10 zł/os.

W piątkowe popołudnie 13 grudnia odbędą się również warsztaty w bibliotece, podczas których wykonamy dekoracyjne choinki DIY. Własnoręcznie wykonana ozdoba może stanowić wyjątkową dekorację wnętrza podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia lub stać się niepowtarzalnym prezentem dla bliskiej osoby. Warsztaty odbędą się o godzinie 16:00, a poprowadzi je Pani Urszula Dziedzic. Koszt : 15 zł/os.

16 grudnia zaprosimy Państwa na Koncert kolędowy w wykonaniu podopiecznych Pana Mirosława Jabłońskiego – instruktora Studia wokalnego, działającego pod opieką SOKiBP. Koncert odbędzie się w Hali sportowo-widowiskowej przy ul. Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej, a jego początek zaplanowany jest na godzinę 18:00. Po koncercie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom Bożonarodzeniowych Konkursów Plastycznych. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

17 grudnia w ramach ostatnich przedświątecznych zajęć sekcji plastycznej wykonamy proste upominki pod choinkę dla najbliższych. Świąteczna plastyka odbędzie się w godzinach zajęć – zgodnie z harmonogramem dla I i II grupy (14:30-15:30 oraz 15:45-17:15). Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują na nie dodatkowe zapisy. Pierwszeństwo udziału mają dzieci uczęszczające na zajęcia sekcji plastycznej.

Tuż przed świąteczną przerwą 20 grudnia zapraszamy wszystkich małych „łasuchów” do Biblioteki Publicznej na specjalne słodkie warsztaty świąteczne. Dzieci podczas godzinnych zajęć wykonają jadalne i bardzo słodkie choinki i kartki świąteczne. Komu uda się oprzeć i zabrać czekoladowe dzieła do domu? Cukierkowe prace mogą stanowić też doskonały prezent pod choinkę dla bliskiej osoby – niekoniecznie łasucha ;) Warsztaty odbędą się w godzinach 14:30 -15:30. Koszt: 10 zł/os.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na wszystkie warsztaty i zajęcia obowiązują dodatkowe zapisy. Zapisu oraz płatności można dokonać wyłącznie Bibliotece Publicznej w godzinach jej otwarcia lub pod nr telefonu 74 858 41 36.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group