Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1375
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zdalny angielski

Sobota, 3 kwietnia 2021, 17:01
Autor: red
Strzegom: Zdalny angielski
Fot. UM Strzegom
Drugi rok osiem szkół podstawowych z gminy Strzegom realizuje projekt „Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie języka angielskiego w szkołach podstawowych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Obecnie uczniowie klas VIII realizują zajęcia dydaktyczno–wyrównawcze i zajęcia rozwijające z języka angielskiego „zdalnie”. W czasie zajęć prowadzonych „zdalnie” nauczyciele korzystają z dostępnych mediów społecznościowych, stosując aktywne metody nauczania języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w szkołach na platformie MC Teams zgodnie z harmonogramem zajęć w poszczególnych szkołach umieszczonym na stronach internetowych szkół.

Głównym celem projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, wykształcenie właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwijanie indywidualnego podejścia nauczycieli do ucznia szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach projektu pracownie językowe szkół doposażono w szafy mobilne i sprzęt multimedialny, tj. tablicę interaktywną, projektor, zestaw pilotów do testów i laptopy w liczbie uczniów biorących udział w zajęciach. Zakupiono również programy dydaktyczne, słowniki, lektury anglojęzyczne i fiszki ułatwiające uczenie się języka angielskiego.

Wszystkie pomoce wykorzystywane są w bieżącej pracy z uczniem.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest 31 maja br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group