Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zdejmij nogę z gazu!

Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 9:20
Aktualizacja: 16:56
Autor: GrA
Świdnica: Zdejmij nogę z gazu!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Radary, fotoradary, a nawet fotoradar dynamiczny już są gotowe do akcji. W czwartek 1 września świdnicka policja rozpocznie działania pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

To już ostatnie dni wakacyjnej laby. Od czwartku 1 września świdniccy uczniowie rozpoczną naukę w szkołach. Tymczasem policja przygotowuje się do zapewnienia najmłodszym mieszkańcom bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły.

Przez pierwsze dni września kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli w okolicach placówek oświatowych. W akcję zaangażowany będzie wydział prewencji i ruchu drogowego świdnickiej policji. – Wzmożone działania pod szkołami, głównie „podstawówkami” mają na celu uczulenie kierowców na to, że zaczął się już rok szkolny – wyjaśnia nadkomisarz Robert Topolski ze świdnickiej komendy policji.

Ale na tym nie koniec policyjnych działań. Od 5 września policjanci z wydziały prewencji kryminalnej i zespołu ds. nieletnich odwiedzą uczniów klas pierwszych, świdnickich podstawówek. – Chcemy zapoznać świeżo upieczonych uczniów z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, zarówno bezpiecznego poruszania się po chodniku jak i przejściach dla pieszych – dodaje nadkomisarz Topolski. W październiku i listopadzie policjanci przeszkolą świdnickich uczniów w zakresie ogólnych zasad bezpieczeństwa w domu, na ulicy i w szkole.

Świdniccy policjanci w tym roku spotkają się także z gimnazjalistami. – Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że poprzez umieszczenie zdjęć lub filmiku w Internecie mogą zrobić sobie krzywdę. Chcemy z nimi rozmawiać o przestępczości internetowej – wyjaśnia Robert Topolski.

W tym roku po raz pierwszy świdnicka policja spotka się także ze studentami filii wyższych uczelni, jakie działają na terenie Świdnicy. - Chcemy spotkać się z ludźmi, którzy pochodzą z okolic i uczą się w naszym mieście, uczulić ich na problemy naszego miasta – wyjaśnia Robert Topolski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group