Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdejmij nogę z gazu!

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 9:20
Aktualizacja: 16:56
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Radary, fotoradary, a nawet fotoradar dynamiczny już są gotowe do akcji. W czwartek 1 września świdnicka policja rozpocznie działania pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

To już ostatnie dni wakacyjnej laby. Od czwartku 1 września świdniccy uczniowie rozpoczną naukę w szkołach. Tymczasem policja przygotowuje się do zapewnienia najmłodszym mieszkańcom bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły.

Przez pierwsze dni września kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli w okolicach placówek oświatowych. W akcję zaangażowany będzie wydział prewencji i ruchu drogowego świdnickiej policji. – Wzmożone działania pod szkołami, głównie „podstawówkami” mają na celu uczulenie kierowców na to, że zaczął się już rok szkolny – wyjaśnia nadkomisarz Robert Topolski ze świdnickiej komendy policji.

Ale na tym nie koniec policyjnych działań. Od 5 września policjanci z wydziały prewencji kryminalnej i zespołu ds. nieletnich odwiedzą uczniów klas pierwszych, świdnickich podstawówek. – Chcemy zapoznać świeżo upieczonych uczniów z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, zarówno bezpiecznego poruszania się po chodniku jak i przejściach dla pieszych – dodaje nadkomisarz Topolski. W październiku i listopadzie policjanci przeszkolą świdnickich uczniów w zakresie ogólnych zasad bezpieczeństwa w domu, na ulicy i w szkole.

Świdniccy policjanci w tym roku spotkają się także z gimnazjalistami. – Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że poprzez umieszczenie zdjęć lub filmiku w Internecie mogą zrobić sobie krzywdę. Chcemy z nimi rozmawiać o przestępczości internetowej – wyjaśnia Robert Topolski.

W tym roku po raz pierwszy świdnicka policja spotka się także ze studentami filii wyższych uczelni, jakie działają na terenie Świdnicy. - Chcemy spotkać się z ludźmi, którzy pochodzą z okolic i uczą się w naszym mieście, uczulić ich na problemy naszego miasta – wyjaśnia Robert Topolski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kierowca 29-08-2011 12:36
kolo placówek oświatowych? czy jakas szkoła znajduje sie na ul szarych szeregów na przeciwko orlenu?:) ladna 2pasmówka 0 zagrozenia i tam stoja, ale kolo szkół, czy w samym miescie gdzie o wymuszenia i stłuczki z braku myslenia co niektorych kierowcow panow w wozach nie zobaczycie... :) ps. nie zniesli tych fotoradarów? pozdrawiam
~ 29-08-2011 13:06
gdzieś slyszalem ze fotoradary mogą być jeżeli 200 albo 300 metrów przed tym fotoradarem będzie stał znak który będzie informował kierowców że fotoradar moze tam stac juz nie beda mogli chować się po krzakach ! :p
~patapik 29-08-2011 15:22
Może zaczniecie od wałbrzyskiego Wordu, gdzie nie uczy się kierowców jeździć a zdawać egzaminy! Trzeba uczyć kierowców jeździć zamiast wprowadzać psychozy na egzaminach. To nie prędkość zabija, zabija brak wyobraźni i umiejętności...
~Najmrodzki 29-08-2011 19:40
ale moto fajne...
~ 30-08-2011 8:49
zabijaja: glupota, niedostosowanie warunkow, blondynki, i stare rozklekotany trupy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group