Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sady/Biała: Zderzenie dwóch autobusów [aktualizacja z godz. 19.42]

Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 15:24
Aktualizacja: Wtorek, 1 lutego 2011, 7:13
Autor: KO
Sady/Biała: Zderzenie dwóch autobusów [aktualizacja z godz. 19.42]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Autokary zderzyły się na trasie Sady–Biała. Jeden to gimbus, w nim poszkodowanych zostało osiem osób. Na miejsce pojechały wszystkie służby, w tym trzy karetki z powiatowego pogotowia. Na pomoc przyjechały też trzy karetki z Wrocławia.

Wzywano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale on nie mógł wystartować z powodu mgły. Ranni zabrani przez świdnickie pogotowie to kierowca (potłuczenia), kobieta w ciąży (z urazem głowy) i sześcioro dzieci z lekkimi urazami.

Aktualizacja

Świdnickie pogotowie w sumie zajęło się dwunastką rannych (troje dorosłych i dziewiątka dzieci). Najcięższym z urazów okazało się zmiażdżenie stopy kierowcy autobusu. Osoby z urazami zostały w większości przewiezione do świdnickiego Latawca, trzy trafiły do Wałbrzycha.

Z kolei wrocławskie pogotowie zabrało osiem osób. Z lekkimi obrażeniami trafiły one do wrocławskiego szpitala im. Marciniaka przy ul Traugutta.

Po godz. 18. straż pożarna zakończyła akcję na miejscu zdarzenia, ale została tu załoga OSP Zebrzydów, aby oświetlać miejsce wypadku pomocy drogowej. Wcześniej pracowały tu jeszcze cztery zastępy świdnickiej straży i jeden z Kątów Wrocławskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group