Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zderzenie dwóch autobusów [aktualizacja z godz. 19.42]

Wiadomości: Sady/Biała
Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 15:24
Aktualizacja: Wtorek, 1 lutego 2011, 7:13
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Autokary zderzyły się na trasie Sady–Biała. Jeden to gimbus, w nim poszkodowanych zostało osiem osób. Na miejsce pojechały wszystkie służby, w tym trzy karetki z powiatowego pogotowia. Na pomoc przyjechały też trzy karetki z Wrocławia.

Wzywano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale on nie mógł wystartować z powodu mgły. Ranni zabrani przez świdnickie pogotowie to kierowca (potłuczenia), kobieta w ciąży (z urazem głowy) i sześcioro dzieci z lekkimi urazami.

Aktualizacja

Świdnickie pogotowie w sumie zajęło się dwunastką rannych (troje dorosłych i dziewiątka dzieci). Najcięższym z urazów okazało się zmiażdżenie stopy kierowcy autobusu. Osoby z urazami zostały w większości przewiezione do świdnickiego Latawca, trzy trafiły do Wałbrzycha.

Z kolei wrocławskie pogotowie zabrało osiem osób. Z lekkimi obrażeniami trafiły one do wrocławskiego szpitala im. Marciniaka przy ul Traugutta.

Po godz. 18. straż pożarna zakończyła akcję na miejscu zdarzenia, ale została tu załoga OSP Zebrzydów, aby oświetlać miejsce wypadku pomocy drogowej. Wcześniej pracowały tu jeszcze cztery zastępy świdnickiej straży i jeden z Kątów Wrocławskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Yks 31-01-2011 15:52
Biedne dzieci. A ta pani w ciązy to nauczycielka?
~;c 31-01-2011 16:02
nie nauczycielka , musiała być kobieta z drugiego autobusu
~kierowca 31-01-2011 16:49
Powiat olał odśnieżanie. Nic nie robią na tej drodze jest żywy lód łyżwy można zapiąć i jeździć a nie pojazdami. Panie Starosto czy nie można tych dróg posypać ?
~kierowca 31-01-2011 16:58
Powiat olał odśnieżanie. Nic nie robią na tej drodze jest żywy lód łyżwy można zapiąć i jeździć a nie pojazdami. Panie Starosto czy nie można tych dróg posypać ?
~ 31-01-2011 17:29
łępki będą miały przedłużane ferie
~Gość 31-01-2011 17:59
Ale fotoreportaż z miejsca wypadku pierwsza klasa.
~ 31-01-2011 18:11
na 90% wina kierowcy autobusu z LG bo mijałęm ich nie raz pajaców jak panoszyli się na drodze jadąc z pełnym autobusem ludzi, zresztą oni wiedzą najlepiej z kim jeżdżą
~ 31-01-2011 18:14
na 90% wina kierowcy autobusu z LG bo mijałęm ich nie raz pajaców jak panoszyli się na drodze jadąc z pełnym autobusem ludzi, zresztą oni wiedzą najlepiej z kim jeżdżą
~ 31-01-2011 18:26
sadolu jak tak bardzo chcesz oglądać takie zdjęcia to zaloguj się na sadistic.pl - to jest strona dla ciebie
~Adam 31-01-2011 18:57
Fotorelacja jest u konkurencji i to dosyć profesjonalna.
~hahahaha 31-01-2011 20:58
fotki są ze strzegomskiego wypadku a nie z tego hehehehe
~Bartek 31-01-2011 20:59
Część artykułu brzmi jak konkurencja...Świdnica zabrała x rannych, wrocław 1/3x reszta wybiegła w pole. Troche nie na miejscu takie wyliczanki kto ile czego. Dobrze, że śmiertelnych nie było...bardziej na miejscu byłoby wskazanie że droga była do bani nieutrzymana jak należy (typu na nieodśnieżonej, oblodzonej,dziurawej, nie nadającej się do użytku przez pojazdy spalinowe drodze zderzyły się...) pozdrawiam.
~świdniczanin 31-01-2011 21:08
to nie wyliczanka tylko swidnicki szpital by sobie nie poradzil z taka iloscia poszkodowanych bo jest tylko jeden szpital a we wrocku jest kilka to samo w walbrzychu tez maja kilka szpitali
~Bartek 31-01-2011 21:26
Część artykułu brzmi jak konkurencja...Świdnica zabrała x rannych, wrocław 1/3x reszta wybiegła w pole. Troche nie na miejscu takie wyliczanki kto ile czego. Dobrze, że śmiertelnych nie było...bardziej na miejscu byłoby wskazanie że droga była do bani nieutrzymana jak należy (typu na nieodśnieżonej, oblodzonej,dziurawej, nie nadającej się do użytku przez pojazdy spalinowe drodze zderzyły się...) pozdrawiam.
~WB 31-01-2011 21:30
Przepraszam wszystkich zawiedzionych brakiem zdjęć, ale awaria samochodu uniemożliwiła mi tam dojazd.
~wera1 1-02-2011 16:53
Nie wierzę...
~ 1-02-2011 18:47
nie wiem czy wszyscy wiedza ale służba drogowa powiatu świdnickiego nie ma soli juz od końca grudnia 2010 i stąd lodowisko na drodze....i co znowu zaskoczyła drogowców zima???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group