Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zdolna świdnicka tancerka z wizytą u prezydent Moskal–Słaniewskiej

Piątek, 3 kwietnia 2015, 16:54
Aktualizacja: 19:59
Autor: red.
Świdnica: Zdolna świdnicka tancerka z wizytą u prezydent Moskal–Słaniewskiej
Fot. użyczone
2 kwietnia, prezydent Beata Moskal – Słaniewska spotkała się z Alicją Bajorek – świdniczanką, która ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Lubomira Różyckiego w Bytomiu.

Alicja Bajorek to stypendystka Prezesa Rady Ministrów, która na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. złoty medal z gratulacjami już w Międzynarodowym Konkursie Tańca „Odysse de la Dance” w Lyonie; wyróżnienie specjalne za osobowość sceniczną w VIII Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych; nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury „Wena 2013” w kategorii taniec, nagrodę specjalną Fundacji Ballet w VI Międzynarodowym Konkursie Baletowym „Złote Pointy” w Szczecinie.

Prezydent Beata Moskal – Słaniewska wręczyła młodej artystce list gratulacyjny i upominek. W rozmowie z panią Alicją podkreślała, że cieszy ją to, iż młodzi ludzie, związani z naszym miastem, którzy osiągają sukcesy, nie zapominają o Świdnicy. - Potrzeba wiele wytrwałości i pracy, bo sam talent nie uczyni z nikogo naprawdę dobrego tancerza. Patrząc na Pani osiągnięcia widzę nie tylko ciężką pracę, ale i wielka pasję, która pozwala rozkwitać zdolnościom artystycznym – powiedziała prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group