Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Zdolni językowcy z Witoszowa Dolnego

Poniedziałek, 13 lutego 2017, 7:32
Autor: red
Witoszów Dolny: Zdolni językowcy z Witoszowa Dolnego
Fot. Gmina Świdnica
W pierwszej edycji Konkursów Języków Obcych zDolny Ślązaczek udział wzięło łącznie ponad dziesięć tysięcy uczestników z niemal pięciuset szkół podstawowych.

W tym roku do etapu finałowego II edycji konkursu zakwalifikowało się 3 uczestników z terenu powiatu świdnickiego, w tym aż 2 uczniów z gminy Świdnica: Maja Skórska i Bartosz Piekielny.

Maja i Bartosz to na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Wraz z uczniem ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, to jedyni reprezentanci powiatu świdnickiego, którzy dostali się do ostatniej fazy rywalizacji. Część pisemna odbyła się 27 stycznia br. Ostatni etap konkursu, odbędzie się we Wrocławiu 3. marca 2017 r. Pytania w części ustnej etapu finałowego sprawdzać będą umiejętności językowe na poziomie A2 i B1 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, a także odnosić się do zagadnień lektury konkursowej wskazanej przez organizatorów ("White Fang" Jacka Londona).
- Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych językowo uczniów i życzymy im błyskotliwych odpowiedzi w trakcie rozmowy z jury konkursowym! – mówi Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group