Wtorek, 16 czerwca
17°C Jelenia Góra

Zdolny chemik z Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej

Audio

Czytaj na głos

Autor: red. 1 min czytania

2 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” w dziedzinie chemii. Wziął w nim udział uczeń Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej (klasa 3c) – Mateusz Bykowski. Do konkursu przygotowywała go Pani Jolanta Uniejewska.

- Przez cały tydzień trzymaliśmy kciuki niecierpliwie wyczekując wyników. Pojawiły się w końcu w niedzielę wieczorem. Mateusz znalazł się ostatecznie wśród 16 najlepszych chemików na Dolnym Śląsku. Nasz laureat, który jak każdy trzecioklasista myśli o wyborze szkoły średniej, może spać spokojnie i nie martwić się o swoją najbliższą przyszłość. Za wygraną otrzymuje maksymalną ilość punktów z bloku przyrodniczego na egzaminie gimnazjalnym. Zapewne każda szkoła średnia będzie chciała mieć w swoim gronie laureata tak prestiżowego konkursu. Nie da określić się słowami radości, której Mateusz przysporzył naszemu gimnazjum. Jest pierwszym w historii Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej laureatem konkursu „zDolny Ślązak”. Jesteśmy z niego bardzo dumni i życzymy mu wielu wspaniałych osiągnięć naukowych i osobistych. Może powtórzy sukces Marii Skłodowskiej Curie? - mówi szczęśliwa Jolanta Uniejewska.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka