Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Zdolny Ślązak – Ada Woźniak

Sobota, 1 grudnia 2012, 0:57
Aktualizacja: 0:58
Autor: red.
Gmina Świdnica: Zdolny Ślązak – Ada Woźniak
Fot. użyczone
Spośród ponad 400 nadesłanych wniosków, Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień przyznała 50 stypendiów w ramach XII edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk". W gronie laureatów znalazła się Adrianna Woźniak, mieszkanka Boleścina, obecnie uczennica I LO w Świdnicy, radna Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica.

Ocena wniosków była skomplikowaną i wielostopniową procedurą, a ostateczny wynik zależał od wielu czynników. Warto dodać, że ocena nie polegała na prostym rankingu średnich ocen kandydatów i ilości zdobytych przez nich dyplomów. W Konkursie "zDolny Śląsk" najwyżej oceniani są "kandydaci z osobowością", uczniowie wytrwale pracujący nad rozwojem własnych talentów, ale i dostrzegający potrzeby innych, zaangażowani w działalność na rzecz lokalnych społeczności.

Przyznano 54 stypendia: w 4 kategoriach - za osiągnięcia naukowe (28), sportowe (14), artystyczne (7) i za działalność społeczną (5) , dla uczniów w trzech grupach wiekowych - uczniowie szkół podstawowych (15), gimnazjów (22) i szkół ponadgimnazjalnych (17).
Wręczenie stypendiów odbyło się we wtorek 27 listopada w Filharmonii Wrocławskiej, podczas XII Gali rozdania Aktów Stypendialnych Konkursu Stypendialnego „zDolny Ślązak”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacji Międzynarodowej oraz Urząd Marszałkowski we Wrocławiu.

Roczne stypendia - w wysokości: 2000 zł (szkoły podstawowe), 2500 zł (gimnazja) i 3000 zł (szkoły ponadgimnazjalne) - otrzymały 54 osoby. W tym prestiżowym gronie stypendystów jest właśnie Adrianna Woźniak, która została uhonorowana stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Ada jest obecnie uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, jednak nagrodzono ją za działalność i osiągnięcia, które zanotowano podczas jej nauki w Gimnazjum w Pszennie oraz Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. Do takich osiągnięć należy np. kilkukrotny tytuł laureata konkursów na dramat, m.in. Teatru Polskiego we Wrocławiu czy Alchemii Teatralnej i wyróżnienie na Ogólnopolskich Będzińskich Spotkaniach Teatralnych. Dramat jej autorstwa został zarekomendowany i doceniony przez Mateusza Pakułę, dramaturga Narodowego Teatru Starego w Krakowie, a spektakle wyreżyserowane i przygotowane przez Adę gościły na profesjonalnych scenach Polski, zaproszone m.in. do finału XIII Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych „F-ART” w Kłodzku oraz na VIII Ogólnopolskie Forum Teatrów Niezależnych TRANSFORMACJE. Od 4 lat bierze udział w działaniach Alchemii Teatralnej - projektu wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - warsztatach, pokazach czy wykładach, a od niedawna go współtworzy - prowadzi rozmowy z Gośćmi Alchemii, do tej pory byli to m.in. Krzysztof Globisz oraz aktorka serialowa Anita Sokołowska.

List gratulacyjny dla Adrianny Woźniak wręczyła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, podczas XXXV Sesji Rady Gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group