Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: zDOLNY ŚLĄZAK z Pszenna

Wtorek, 6 marca 2012, 15:32
Aktualizacja: Środa, 7 marca 2012, 8:42
Autor: red
Gmina Świdnica: zDOLNY ŚLĄZAK z Pszenna
Fot. użyczone
Jest dopiero w I klasie gimnazjum, a już nie musi martwić się o końcowy egzamin gimnazjalny z języka angielskiego. Tytuł „zDolny Ślązak Gimnazjalista” otwiera Małgorzacie Lasce, uczennicy Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie, drzwi do dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej.

W grudniu 2011 r. awansowała do wojewódzkiego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" jako jedna z dwóch osób powiatu świdnickiego i jedyna uczennica gminnych gimnazjów w woj. dolnośląskim. 2 marca wywalczyła tytuł "zDolny Ślązak Gimnazjalista" w wojewódzkim konkursie języka angielskiego.

22 lutego 2012 r. w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu odbył się etap pisemny finału wojewódzkiego konkursu języka angielskiego. Już wtedy bardzo dobrze zaprezentowała się Małgosia Laska uczennica klasy pierwszej Gimnazjum w Pszennie. W części pisemnej udział wzięło 48 uczniów (z 49 uprawnionych). II etapem była część ustna, która odbyła się 2 marca br. Do drugiego etapu awansowało 27 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 35 z 50 punktów z części pierwszej. Wśród nich znalazła się właśnie Małgosia Laska, która ostatecznie sięgnęła po najwyższe wyróżnienie – tytuł "zDolny Ślązak Gimnazjalista"

Sukcesy Małgosi nie są zaskoczeniem dla nauczycieli. Będąc jeszcze uczennicą szkoły podstawowej realizowała indywidualny tok nauczania języka angielskiego. Ostatnie dwa lata uczyła się w oparciu o program nauczania realizowany w gimnazjum w Pszennie.

Małgosia zaliczyła język angielski na poziomie gimnazjum na ocenę: celujący. Aktualnie dla laureatki konkursu planujemy indywidualny tok nauki języka angielskiego na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej, prawdopodobnie w oparciu o współpracę z I LO w Świdnicy- mówi dyrektor gimnazjum Zbigniew Janus.
 Serdecznie gratulujemy i życzmy powodzenia!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group