Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zdrowe pływanie

Środa, 21 października 2020, 9:46
Aktualizacja: 9:47
Autor: red
Żarów: Zdrowe pływanie
Fot. UM Żarów
Uczniowie uczą się pływać w ramach projektu „Umiem pływać”.

Od września uczniowie szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów kontynuują zajęcia na żarowskim basenie, które realizowane są w ramach projektu „Umiem pływać”. Dzieci zdobywają umiejętności pod okiem instruktorów.

Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych, a głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania. Dzieci korzystają z nauki pływania całkowicie bezpłatnie. Mają zapewniony nieodpłatny wstęp na basen oraz zajęcia nauki pływania, które przeprowadzają wykwalifikowani instruktorzy/nauczyciele posiadający uprawnienia nauki pływania.

- Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie to zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie. Wiedzą, że pływanie postrzegane jest jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny. Mali pływacy rozwijają koordynację ruchową. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy – mówi Marzena Zięba ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group