Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrza: Zdrowe, sportowe i bezpieczne ferie zimowe w Kostrzy

Poniedziałek, 29 stycznia 2018, 7:59
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
Kostrza: Zdrowe, sportowe i bezpieczne ferie zimowe w Kostrzy
Fot. UM Strzegom
Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował pierwszy tydzień ferii zimowych (w dniach 15–19 stycznia 2018 r.) dla 50 dzieci, które spędzały ferie w swoim miejscu zamieszkania.

Część środków na organizację wypoczynku została pozyskana z gminy Strzegom w ramach konkursu na organizację wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Wypoczywam zdrowo, sportowo i bezpiecznie" i rzeczywiście tak było. Uczestnicy wzięli dział zarówno w wyjazdach jak i zajęciach na terenie szkoły, poprzedzonych warsztatami profilaktycznymi.

Pierwszego dnia odbył się wyjazd do jednego z wrocławskich parków trampolin oraz na Wystawę Klocków Lego. Drugiego dnia uczestnicy zimowiska mieli okazję samodzielnie skonstruować robota i uruchomić go za pomocą specjalnej aplikacji komputerowej, wzięli udział bowiem udział w warsztatach z robotyki, które poprowadził animator z legnickiej Fundacji "Unikids". Trzeciego i czwartego dnia dzieci wyjechały do Jawora, najpierw na kręgielnię, a później na krytą pływalnię. Ostatniego dnia natomiast odbyły się rozmaite gry oraz zabawy interaktywne i wyjazd do kina na bajkę "Coco".

Śmiało możemy stwierdzić, że i w tym roku wszystkie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem wszystkich dzieci, które już deklarują swój udział w zimowym wypoczynku za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group