Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zdrowe żywienie

Poniedziałek, 14 grudnia 2015, 8:59
Aktualizacja: 9:47
Autor: opr.red.
Świdnica: Zdrowe żywienie
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Jak wiele można nauczyć się jednego dnia... poza szkołą – owocna współpraca pomiędzy szkołami. W czwartek 10 grudnia uczniowie z klasy IV przeżyli niecodzienny dzień zajęć edukacyjnych. Wzięli oni udział w fantastycznych warsztatach kulinarnych zdrowego żywienia połączonych z poznaniem zasad savoir–vivre związanych z dekoracją i obsługą stołu.

Warsztaty miały miejsce w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Świdnicy, a poprowadzili je dla naszych uczniów starsi koledzy z Technikum Hotelarsko-Turystycznego w Świdnicy, pod kierownictwem pani Ewy Rudownik – nauczyciela zawodu. Uczniowie podzieleni na kilka zespołów pracowali w kuchni szykując pyszne, zdrowe przekąski: pieczone ziemniaczki, sosy salsa i czosnkowy, sok marchwiowo-jabłkowy i lemoniadę. Profesjonalne stroje do pracy w kuchni dodawały dzieciom animuszu, a współpraca z uczniami drugiej klasy technikum układała się doskonale. Młodzi adepci sztuki gastronomii wykazali się nie tylko umiejętnościami zawodowymi, ale też pedagogicznymi. W jadalni uczniowie uczyli się sztuki składania serwetek i nakrywania do stołu, co z pewnością docenią już wkrótce podczas świątecznych przygotowań – mówi dyrektor szkoły Krystyna Kwaśnik.

Dzieci dowiedziały się ponadto, jak dużo cukru zawierają popularne wśród najmłodszych napoje butelkowe różnych marek. Nauczyły się przeliczać zawartość cukru podawanego na etykietach produktów na łyżeczki. Od tej pory będą bardziej świadomie dokonywać wyboru napojów, tak by nie cierpiało na tym ich zdrowie. Zadanie to było przy okazji praktyczną, niecodzienną lekcją matematyki.

Pobyt w obiekcie hotelarskim stał się również doskonałą okazją do wykorzystania w sposób praktyczny wiedzy zdobytej na ostatnich lekcjach języka angielskiego. Wychowawczyni Dorota Nowakowska (nauczyciel języka angielskiego) przygotowała dla swoich uczniów zajęcia w grupach polegające na opisaniu pokojów o różnym standardzie. Uczniowie tworzyli opisy wcześniej obejrzanych pokojów, a najlepsza praca jednej z grup została nagrodzona.

Czwartoklasiści z Witoszowa Dolnego już planują powrócić do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w przyszłym roku i liczą na to, że w tajniki wiedzy praktycznej wprowadzą ich ci sami uczniowie Technikum Hotelarsko-Turystycznego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group