Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zdrowie jest najważniejsze

Poniedziałek, 18 maja 2015, 12:40
Aktualizacja: 13:14
Autor: red.
Świebodzice: Zdrowie jest najważniejsze
Fot. archiwum
Świebodziczanie mogli bezpłatnie wykonać spory zestaw profilaktycznych badań w ramach akcji "Nasze zdrowie", która w sobotę 16 maja odbyła się w Świebodzicach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się osteobus, w którym można było wykonać badanie w kierunku osteoporozy. To specjalistyczna diagnostyka, którą na co dzień można wykonać tylko we Wrocławiu.

Akcję zorganizował Powiat Świdnicki przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Zdrowia w Świebodzicach oraz Miejskim Domem Kultury.

W ramach akcji można było zbadać wzrok, słuch, zasięgnąć porad dietetyka wraz z analizą składu masy ciała; specjaliści z przychodni Promyk przeprowadzali badania wad postawy a także prezentowali profilaktykę leczenia bólu oraz nowoczesny sprzęt multifunkcyjny.

Ciekawym punktem był ten, przeznaczony dla osób palących papierosy - można tu było wykonać pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Panie z Dolnośląskiego Centrum Onkologii uczyły technik samobadania piersi na nowoczesnych fantomach. Były też ciekawe konkursy związane z tematyką prozdrowotną dla dzieci, dla których upominki przygotował Wydział Promocji UM w Świebodzicach.

Od godz. 9:00 w ogrodzie letnim MDK na pacjentów czekał osteobus, w którym wykonywano badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy. Wykonało je ponad 50 osób. Każdy pacjent otrzymał po badaniu specjalną ulotkę informacyjną a także zalecenia co do dalszego ewentualnego leczenia w przypadku wykrycia znacznych ubytków w masie kostnej.
Przed południem świebodziczan wykonujących badania odwiedził burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, w trakcie akcji pojawił się także Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

- Mam nadzieję, że wielu mieszkańców skorzysta z bezpłatnych badań, zwłaszcza z osteobusa, gdyż nie jest to badanie ogólnodostępne - podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W akcji wzięli udział:
SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach, NZOZ „Promyk” Świebodzice, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Programy Profilaktyczne we Wrocławiu (Dolnośląskie Centrum Onkologii), Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Gabinet Dietetyczny „Dietaminka” w Świdnicy, Audio-Care Aparaty Słuchowe.

Sponsorzy akcji:
Legnicki Zakład Doskonalenia Zawodowego, Hotel Księżyc, Spółka Prefekt, PSS Społem Świebodzice, Metal-Plast.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group