Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zdrowo na ludowo

Piątek, 7 lipca 2023, 11:18
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zdrowo na ludowo
Fot. organizatorzy
Konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich, kiermasz lokalnych produktów oraz mnóstwo dobrej zabawy, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy – 15 lipca na stadionie miejskim odbędzie się piknik „Zdrowo na ludowo”. Podczas wydarzenia odbędą się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Na festyn zaprasza Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. W eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” udział wezmą koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu świdnickiego, a jury konkursu będzie oceniać tradycyjne potrawy regionalne z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego, charakterystycznego dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia. Zwycięzca etapu powiatowego awansuje do półfinału wojewódzkiego.

Organizatorem głównym konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a współorganizatorem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Oprócz konkursu kulinarnego, w trakcie imprezy będzie można obejrzeć i wysłuchać występów zespołów ludowych. Na scenie wystąpią zespoły „Jaworzynianie” oraz „Gajkowianie”. Zapraszamy też na stoiska lokalnych producentów rolnych, a najmłodsi będą mogli skorzystać z animacji i zabaw promujących zdrowe, lokalne produkty rolne. Na miejscu dostępny będzie park dmuchanych urządzeń rozrywkowych. Po ogłoszeniu wyników konkursu organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną, która potrwa do godz. 22:00.

Impreza odbędzie się 15 lipca 2023 r. w godzinach od 14:00 do 22:00 na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 1 w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group