Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zebranie Zjednoczonych

Środa, 6 grudnia 2023, 10:40
Aktualizacja: 10:41
Autor: red
Żarów: Zebranie Zjednoczonych
Fot. UM Żarów
W najbliższy czwartek, 7 grudnia odbędzie się zebranie walno–sprawozdawcze, podczas którego klub sportowy Zjednoczeni Żarów podsumuje minioną kadencję oraz wybierze nowego prezesa.

Czy gmina Żarów to dobre miejsce do uprawiania sportu? Jak klub podsumowuje minione lata i współpracę z gminą Żarów? Czy ważnym aspektem działalności klubu były i są szkolenia dzieci oraz młodzieży? Na nasze pytania odpowiadają członkowie zarządu KS Zjednoczeni Żarów: prezes klubu Tomasz Rudnik, Dawid Sobel i Norbert Gałązka przewodniczący Komisji ds. Sportu i Kultury.

Prezes klubu sportowego „Zjednoczeni Żarów” Tomasz Rudnik

→ Nie chciałbym się wypowiadać jako prezes tylko i wyłącznie, ale jako cały zarząd, ponieważ każdy z nas miał wkład w obecny stan klubu. Myślę, że jeszcze nigdy klub i szkolenie nie było na takim poziomie, jaki prezentuje się obecnie. Warunki do trenowania są „prawie” idealne. Dzieci, młodzież i dorośli mogą uprawiać sport niemal cały rok, bez przerw. Obiekty są wyposażone w sztuczne oświetlenie, dzięki czemu nawet wieczorami nic nie stoi na przeszkodzie, aby pograć w piłkę nożną czy pobiegać na bieżni. Zdecydowanie największym sukcesem było nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Silesia Żarów. Ten ruch pozwolił nam na stworzenie ciągłości szkoleniowej młodych piłkarzy, którzy płynnie przechodzą pod skrzydła KS Zjednoczeni Żarów kończąc odpowiedni wiek. Udało nam się pozyskać środki własne, dzięki którym wraz z gminą Żarów wykonaliśmy nawodnienie na boisku naturalnym oraz wybudowaliśmy studnię głębinową. Dodatkowo dokonaliśmy modernizacji i rewitalizacji płyty na boisku naturalnym, co znacząco poprawiło jej wygląd oraz funkcjonalność. Wymieniliśmy też oświetlenie na ledowe. Jest teraz jaśniej, czyli bezpieczniej oraz bardziej ekonomicznie, ponieważ jest to najnowocześniejsza technologia. Nawiązaliśmy współpracę z DZPN, dzięki czemu Żarów stała się centrum szkoleniowym różnych kategorii trenerskich oraz sędziowskich. Generalnie, ostatnią kadencję mógłbym podsumować bardzo pozytywnie. Wiele udało się zrobić. Natomiast, to co nie dokończone, będzie na pewno świetnym początkiem dla nowego zarządu.

→ Jestem mieszkańcem gminy Żarów od zawsze i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to bardzo dobre miejsce dla sportowców. Było takim, jest i będzie. To co się natomiast zmienia, na plus, to cała infrastruktura, która jest bardzo profesjonalna. Mamy prawie wszystko, począwszy od boisk piłkarskich (murawa naturalna i sztuczna), orlika piłkarskiego i lekkoatletycznego, basenu oraz świetniej hali wielofunkcyjnej. Powiedziałem prawie wszystko, ponieważ brakuje tylko bieżni lekkoatletycznej, tartanowej na stadionie, ale mam nadzieje, że takowa również kiedyś powstanie.

→ Niestety, nie będę kandydował na prezesa na nową kadencje. Nie dlatego, że nie chcę, ale z braku czasu. Klub potrzebuje zarządu/prezesa, który będzie na miejscu i będzie reagował na bieżąco. Będę zawsze wspierał klub i jeżeli będzie taka potrzeba, zawsze będę wspomagał nowy zarząd swoim doświadczeniem i wiedzą.

Członek zarządu KS „Zjednoczeni Żarów” Dawid Sobel

→ Dzięki pozyskanym funduszom oraz wsparciu naszego partnera gminy Żarów za naszej kadencji udało się zrealizować 2 duże projekty, które zakładały poprawę stanu murawy boiska głównego oraz wymianę oświetlenia na boisku sztucznym. Dzięki tym zabiegom dzieci oraz młodzież mają dużo lepsze warunki do treningu.

→ Gmina Żarów moim zdaniem to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportu, ponieważ warunki, jakie stworzyło miasto, mówią same za siebie. Stadion, pływalnia, orlik, sala GCKiS to wszystko zostało zbudowane po to, aby młodzi adepci sportu mieli gdzie go uprawiać.

→ Zainteresowanie sportem dzieci i młodzieży w gminie Żarów z roku na rok jest coraz większe, a świadczy o tym ilość dzieci w klubie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wraz z klubem Silesia Żarów piłka nożna zaczyna się odradzać, co nas cieszy, ponieważ klub w przyszłości będzie mógł korzystać ze swoich wychowanków.

Przewodniczący Komisji ds. Sportu i Kultury Norbert Gałązka

→ Trudno podsumować minioną kadencję w kilku słowach. Oprócz wspomnianych inwestycji wymieniona została również brama główna i boczna. Został także przebudowany rów melioracyjny na terenie stadionu. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez kibiców udało się zakupić tablicę wyników. W trakcie realizacji jest boisko trawiaste wielkości Orlika dla najmłodszych wychowanków. Niestety dwa dotychczasowe boiska to już za mały teren na pomieszczenie ponad 200 dzieci i młodzieży oraz 100 dorosłych zawodników. Co do przyszłości naszego klubu, obecny prezes Tomasz Rudnik przekazał, że nie będzie startował w wyborach. Z mojej strony pragnę podziękować zarządowi za minione lata owocnej współpracy na rzecz klubu i naszych mieszkańców.

→ Wiem, że jest grupa dotychczasowych działaczy, która ma zamiar startować w wyborach do zarządu, aby dalej kontynuować pracę dla dobra klubu sportowego „Zjednoczeni Żarów”. Przedstawili nam ambitne plany, z których wynika, że wspólnie i w porozumieniu ze sponsorami klubu oraz gminą Żarów, będą realizować kolejne ważne inwestycje na naszych sportowych obiektach, w tym także renowację płyty boiska głównego, wymianę dotychczasowych zniszczonych wiat dla zawodników rezerwowych oraz instalację stałego nagłośnienia na trybunie głównej. Dzięki staraniom naszych Burmistrzów, Leszka Michalaka i Przemysława Sikory udało się pozyskać kostkę brukową, która, jak tylko gmina otrzyma kolejne środki finansowe, zostanie wyłożona na obiekcie.

→ Dużo owocnej pracy za nami, ale również dużo pracy przed nami. Jednak dopóki klub będą otaczać działacze, zawodnicy i kibice z pasją oraz władze naszej gminy, które sprzyjają rozwojowi sportu, tak jestem spokojny o jego przyszłość.

Z członkami zarządu rozmawiała Magdalena Pawlik

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group