Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zero bójek, czyli podsumowanie pracy policji w Świebodzicach

Środa, 1 lutego 2012, 8:17
Aktualizacja: 8:21
Autor: red
Świebodzice: Zero bójek, czyli podsumowanie pracy policji w Świebodzicach
Fot. użyczone
Mniej zdarzeń, większa wykrywalność i skuteczność – takimi wynikami chwalili się świebodziccy policjanci podczas dorocznej odprawy Komisariatu Policji w Świebodzicach.

Mundurowych gościł tradycyjnie w ratuszu burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Doroczna odprawa odbyła się w poniedziałek, 30 stycznia, w sali narad ratusza. Oprócz szefów świebodzickiego komisariatu: komisarza Piotra Galickiego i podinsektora Roberta Brożyny oraz gospodarzy czyli burmistrza Bogdana Kożuchowicza, przewodniczącej RM Elżbiety Horodeckiej i radnych członków Komisji Bezpieczeństwa z przewodniczącym Lesławem Podhaliczem, wzięli w niej udział także zaproszeni goście. Wśród nich był Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. inspektor Krzysztof Niziołek oraz wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin i kierownik tamtejszego komisariatu, aspirant Adam Działek.

176 zdarzeń o charakterze kryminalnym, w tym 10 rozbojów, 75 kradzieży z włamaniem, 7 kradzieży samochodów, 130 nietrzeźwych kierujących, żadnych bójek i pobić - tak najogólniej wygląda statystyka ubiegłorocznej pracy świebodzickich mundurowych. Jak podkreślał szef KP w Świebodzicach komisarz Piotr Galicki, spada liczba przestępstw, a więcej z nich jest wykrywalnych.

Komendant Galicki, omawiając wyniki pracy swoich funkcjonariuszy szczególne słowa podziękowania skierował do burmistrza Bogdana Kożuchowicza.

- Dobre wyniki naszej pracy, wzrost wykrywalności przestępstw to efekt służb ponadnormatywnych, które finansowane są z budżetu gminy Świebodzice. Serdecznie za to wsparcie dziękujemy – mówił. Przy okazji komisarz Galicki podziękował także za tegoroczny „prezent” od samorządu, a są to pieniądze w kwocie 5 tys. zł na zakup psa tropiącego dla naszej jednostki.

- Od kilku lat mam przyjemność uczestniczyć w tych odprawach, cieszę się, że z roku na rok słyszmy o lepszych wynikach – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – W ubiegłym roku nie dotarła do mnie żadna negatywna uwaga na temat pracy naszej policji, a to też o czymś świadczy. Dziękuję, że jesteście skuteczni. A podziękowania za finansowanie patroli należą się także Radzie Miejskiej, która wyraziła zgodę na takie wsparcie. Chociaż mamy wszyscy świadomość, że przecież finansowanie policji jest domeną państwa, a nie samorządu.

Na koniec głos zabrał komendant powiatowy Krzysztof Niziołek, odnosząc się do pracy całej komendy. Nawiązał także do corocznej ankiety, przeprowadzanej wśród mieszkańców powiatu. W ankiecie są dwa pytania: co należy zrobić, by zwiększyć bezpieczeństwo oraz jakie są najbardziej uciążliwe przestępstwa. Okazało się, że społeczeństwo oczekuje przede wszystkim więcej pieszych patroli na ulicach miast, a także poprawy oświetlenia miejsc, uchodzących za mało bezpieczne. Najbardziej przeszkadzają nam nadal wandalizm i chuligaństwo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group